Žena v obchodě kašlala na potraviny. Řetězec je vyhodil, škody sahají do statisíců

Magazín Magazín
27. 3. 2020 17:00
Jsou věci, o kterých se nežertuje. V Pensylvánii se o tom přesvědčila žena, která při návštěvě obchodu z legrace kašlala na potraviny, což se jí v době, kdy svět bojuje s pandemií koronaviru, vymstilo. Skončila ve vazbě, kde nyní čeká na obvinění. Řetězec neměl jinou možnost než všechno kontaminované jídlo vyhodit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Do malého krámku s potravinami v okrese Hanover v americkém státě Pensylvánie zavítala žena, která záměrně kašlala na pečivo, maso a další výrobky. Personál obchodu patřícího pod řetězec Gerrity zákaznici okamžitě vyvedl a zavolal policii. Strážníci dorazili o několik hodin později a odvedli ji do vazby.

O incidentu informoval magazín Newsweek, který se o všem dověděl z facebookového příspěvku spolumajitele řetězce Joea Fasuly. Ten novinářům sdělil, že neměl jinou možnost než všechno ženou kontaminované jídlo vyhodit, přestože výtržnice pravděpodobně nebyla infikovaná koronavirem. Způsobené škody podle něj přesáhnou 35 tisíc dolarů (skoro 863 tisíc korun).

"Je mi z toho špatně. Obzvlášť v současné situaci, kdy se lidé bojí nedostatku potravin, je každého vyhozeného výrobku škoda. Celá situace je nešťastná, ale aspoň nám to dává příležitost zákazníkům ukázat, jak moc si vážíme jejich zdraví a bezpečí," řekl Fasula.

Žena po zatčení podstoupila i psychiatrické vyšetření, ale neukázalo se, že by trpěla jakoukoli duševní chorobou, takže šlo z její strany pravděpodobně jen o nepovedený žert.

Nejde přitom o první případ podobného druhu. Ve stejném týdnu nastal v New Jersey incident, při kterém muž kašlal na prodavače supermarketu a říkal mu, že je nakažený koronavirem. Nyní čelí obvinění z terorismu. Jaký trest bude hrozit ženě z Pensylvánie, zatím není známé.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 2 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy