Žena v letadle porodila syna. Dítě by mělo celý život létat zdarma, smáli se pasažéři

Magazín Magazín
12. 10. 2020 8:55
Letadlo bylo právě na cestě mezi indickými městy Dillí a Bengalúru, když na jednu z pasažérek přišly porodní kontrakce. Palubní posádka naštěstí rychle zareagovala, vytvořila v letadle improvizovaný porodní sál a s jednou z cestujících, která byla shodou okolností gynekoložka, pomohla ženě přivést dítě na svět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Pasažérka středečního letu z Dillí do Bengalúru porodila na cestě mezi dvěma indickými městy syna. Dítěti pomohla na svět palubní posádka letecké společnosti IndiGo a při porodu asistovala také zkušená gynekoložka Shailaja Vallabhaneniová, která byla šťastnou náhodou jednou z cestujících. Informoval o tom zpravodajský web televizní stanice Sky News.

Žena měla podle lékařů termín porodu stanovený na pozdější datum, a její syn tak přišel na svět předčasně. Let měla povolený, protože ještě nebyla ve 32. týdnu těhotenství. Zaměstnanci letecké společnosti ale zareagovali pohotově a cestující je za jejich práci náležitě ocenili.

"Letušky během pár minut vytvořily podmínky jako v běžné nemocnici a ještě během letu jsme uslyšeli pláč novorozeného dítěte. Díky bohu i celé posádce," napsal na Twitteru jeden z pasažérů Prabhu Stavarmath.

"Je skvělé vědět, že palubní posádka v letadle není jen od toho, aby lidem dolévala čaj a kávu, ale že je letecký personál dobře vytrénovaný zvládnout jakoukoli situaci včetně porodu dítěte," vyzdvihl na sociální síti další z cestujících Moses Marton. "Chlapec by teď měl dostat poukaz na celoživotní létání zdarma," žertoval zase Nagarjun Dwarakanath.

Není to přitom poprvé, co žena porodila dítě v průběhu cesty vzdušnou dopravou. V uplynulém měsíci se například pilot společnosti EgyptAir při letu z Káhiry do Londýna pustil do nouzového přistání v Německu, aby se pasažérka, která cítila kontrakce, včas dostala do nemocnice. Nakonec ale žena s pomocí přítomného lékaře porodila holčičku dřív, než letadlo dosedlo na zem.

Video: Porod doma? Riskujete zdraví matky i dítěte, v Česku nejsou pro domácí porod podmínky, říká Pařízek

V domácím prostředí nikdo nepozná, jestli se dítě v břiše dusí nebo ne, jejich propagátoři jsou jen malá skupina lidí, která je hodně slyšet. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 26 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Událost vyšetřuje policie.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy