Žena nosí cizí dítě, řekli jí to před porodem

Veronika Šmausová
23. 9. 2009 22:20
Toledo (Ohio) - Nemilé překvapení čekalo na uměle oplodněnou ženu. Ta se dva týdny před porodem dozvěděla, že dítě, které porodí, není její.
Embryo, které lékaři prohohili, bylo Carolynino poslední
Embryo, které lékaři prohohili, bylo Carolynino poslední | Foto: Reuters

Vinu nesou lékaři, kteří se při implantaci spletli a prohodili embrya dvou různých rodičů.

Čtyřicetiletá Carolyn Savage čeká se svým mužem Seanem již čtvrté dítě. Společně mají ještě 15 a 12leté syny a jednu osmnáctiměsíční dceru. Všechny děti počali kvůli zdravotním problémům na klinice.

Celá rodina se okamžiku předání dítěte se děsí. "Bude to ta nejtěžší část ze všeho," řekla Carolyn pro Daily Mail Online.

"Snažíme se mentálně připravit a brát to pozitivně. Dívat se na to jako na dar naší rodině po celých osm měsíců, kdy jsme nevěděli, že nosím cizí dítě," dodává Carolyn. "To je jediný způsob, jak se přes to dostat."

Původně mysleli, že jde o vtip

Že paní Savageová čeká dalšího syna, se dozvěděla v únoru poté, co se pokusila otěhotnět pomocí jejího posledního zmraženého embrya.

O záměně embryí se rodina dozvěděla od otce, kterému z kliniky volali do práce. Ihned odjel domů, aby to mohl své ženě říci.

"Pamatuji se, jak jsem byla v ložnici a on tam přišel a řekl: ´Mám opravdu špatné zprávy´," vypráví Carolyn.

"Řekl mi, že těhotná sice jsem, ale se špatným embryem. Nedokázala jsem dělat nic jiného, než dokola opakovat, že to musí být nějaký vtip."

Pak se prý ale podívala na svého muže. Byl bledý jako stěna a Carolyn pochopila, že se o žádný vtip nejedná.

Chlapce vychovají biologičtí rodiče

Pár se z náboženských důvodů rozhodl, že nepůjde na potrat, a naopak se setkal s biologickými rodiči očekávaného dítěte a dohodl jeho předání.

Savageovi budou podle vlastních slov na dítě myslet již do konce jejich života. Jsou ale smířeni s tím, že chlapcovými rodiči budou ti biologičtí a hodlají se podřídit jejich rozhodnutí ohledně toho, zda a kdy dítěti říci o tom, co se stalo.

"Jediné, co chceme, je vědět, že je zdravý a šťastný," tvrdí svorně oba manželé.

Mezitím již rodinní právníci pracují na tom, aby porodní klinika převzala plnou zodpovědnost za důsledky jejich prohřešku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy