Žena nosí cizí dítě, řekli jí to před porodem

Veronika Šmausová
23. 9. 2009 22:20
Toledo (Ohio) - Nemilé překvapení čekalo na uměle oplodněnou ženu. Ta se dva týdny před porodem dozvěděla, že dítě, které porodí, není její.
Embryo, které lékaři prohohili, bylo Carolynino poslední
Embryo, které lékaři prohohili, bylo Carolynino poslední | Foto: Reuters

Vinu nesou lékaři, kteří se při implantaci spletli a prohodili embrya dvou různých rodičů.

Čtyřicetiletá Carolyn Savage čeká se svým mužem Seanem již čtvrté dítě. Společně mají ještě 15 a 12leté syny a jednu osmnáctiměsíční dceru. Všechny děti počali kvůli zdravotním problémům na klinice.

Celá rodina se okamžiku předání dítěte se děsí. "Bude to ta nejtěžší část ze všeho," řekla Carolyn pro Daily Mail Online.

"Snažíme se mentálně připravit a brát to pozitivně. Dívat se na to jako na dar naší rodině po celých osm měsíců, kdy jsme nevěděli, že nosím cizí dítě," dodává Carolyn. "To je jediný způsob, jak se přes to dostat."

Původně mysleli, že jde o vtip

Že paní Savageová čeká dalšího syna, se dozvěděla v únoru poté, co se pokusila otěhotnět pomocí jejího posledního zmraženého embrya.

O záměně embryí se rodina dozvěděla od otce, kterému z kliniky volali do práce. Ihned odjel domů, aby to mohl své ženě říci.

"Pamatuji se, jak jsem byla v ložnici a on tam přišel a řekl: ´Mám opravdu špatné zprávy´," vypráví Carolyn.

"Řekl mi, že těhotná sice jsem, ale se špatným embryem. Nedokázala jsem dělat nic jiného, než dokola opakovat, že to musí být nějaký vtip."

Pak se prý ale podívala na svého muže. Byl bledý jako stěna a Carolyn pochopila, že se o žádný vtip nejedná.

Chlapce vychovají biologičtí rodiče

Pár se z náboženských důvodů rozhodl, že nepůjde na potrat, a naopak se setkal s biologickými rodiči očekávaného dítěte a dohodl jeho předání.

Savageovi budou podle vlastních slov na dítě myslet již do konce jejich života. Jsou ale smířeni s tím, že chlapcovými rodiči budou ti biologičtí a hodlají se podřídit jejich rozhodnutí ohledně toho, zda a kdy dítěti říci o tom, co se stalo.

"Jediné, co chceme, je vědět, že je zdravý a šťastný," tvrdí svorně oba manželé.

Mezitím již rodinní právníci pracují na tom, aby porodní klinika převzala plnou zodpovědnost za důsledky jejich prohřešku.

 

Právě se děje

Další zprávy