Žena na mateřské dovolené? Muži ušetří až dva miliony korun

Magazín Magazín
11. 4. 2015 18:06
Američan vzdal hold své ženě na mateřské dovolené, všechnu její práci přepočetl na peníze a zjistil, že by ji nikdy nemohl zaplatit.
Steven Nelms s rodinou
Steven Nelms s rodinou | Foto: Facebook Steven Nelms

Dallas (Texas) – Mnoho mužů stále spekuluje o denní náplni svých partnerek na mateřské dovolené. Steven Nelms si na tuto otázku odpověděl pomocí peněz. Všechny činnosti své manželky Gloriany ocenil a položku po položce sečetl. Došel k tomu, že žena za rok udělá pro svou rodinu práci v hodnotě 73 960 dolarů (asi 1,9 milionu korun). Stevenův článek zveřejněný na blogu sdílely desítky tisíc lidí.

Pravda o ženách na mateřské dovolené
Pravda o ženách na mateřské dovolené | Video: YouTube

"V žádném případě nechci nikoho urazit. Chtěl jsem jen jasně ukázat, jak důležitá je práce žen na mateřské dovolené. Moje žena ji udělá tolik, že kdybych ji měl zaplatit, tak si to nebudu moci dovolit," vysvětlil, proč se do počtů vlastně pustil.

Zároveň chtěl svojí manželce dokázat, že její domácí práce a starost o syna není v žádném případě podřadná. "Stará se o své vlastní dítě, což je přirozené. Kdyby to tak nebylo, museli bychom to ale všechno zaplatit," dodává.

Péče o dítě, nákupy i úklid 

Steven do součtu zahrnul péči o dítě, kdy se průměrná týdenní mzda chůvy na plný úvazek za týden pohybuje kolem 700 dolarů (cca 18 tisíc korun). Ročně se tedy dostal na částku 36 400 dolarů (cca 940 tisíc korun).

Dále započetl úklid za 5200 dolarů ročně (zhruba 135 tisíc korun), nakupování a pochůzky spojené s chodem domácnosti za 13 520 dolarů (asi 350 tisíc korun) a vaření 12 480 dolarů (přibližně 325 tisíc korun). Do celkové sumy přidal i peníze za praní, vedení rodinných účtů a dokonce za společnost svojí manželky, která ho doprovázela na obchodních schůzkách.

"Možná je to divný způsob, jak svojí ženě říct, že si jí vážím... Ve skutečnosti bych si tě nemohl dovolit," píše Glorianě na konci.

Příspěvek sdílely desítky tisíc lidí a dočkal se převážně pozitivních ohlasů. "Je nádherné, jak milujete svoji ženu. Máte štěstí, že se máte. Přeji vám hodně štěstí," reagovala například Carrie z Austrálie.

Já jsem si myslel, že mateřská dovolená je pohodička, nohy nahoře a dítě řve, ale ono to tak úplně není. Je to spíš nevolnictví, ale dělám to rád, říká bloger a otec Dominik Landsman. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy