Žena na mateřské dovolené? Muži ušetří až dva miliony korun

Magazín Magazín
11. 4. 2015 18:06
Američan vzdal hold své ženě na mateřské dovolené, všechnu její práci přepočetl na peníze a zjistil, že by ji nikdy nemohl zaplatit.
Steven Nelms s rodinou
Steven Nelms s rodinou | Foto: Facebook Steven Nelms

Dallas (Texas) – Mnoho mužů stále spekuluje o denní náplni svých partnerek na mateřské dovolené. Steven Nelms si na tuto otázku odpověděl pomocí peněz. Všechny činnosti své manželky Gloriany ocenil a položku po položce sečetl. Došel k tomu, že žena za rok udělá pro svou rodinu práci v hodnotě 73 960 dolarů (asi 1,9 milionu korun). Stevenův článek zveřejněný na blogu sdílely desítky tisíc lidí.

Pravda o ženách na mateřské dovolené
Pravda o ženách na mateřské dovolené | Video: YouTube

"V žádném případě nechci nikoho urazit. Chtěl jsem jen jasně ukázat, jak důležitá je práce žen na mateřské dovolené. Moje žena ji udělá tolik, že kdybych ji měl zaplatit, tak si to nebudu moci dovolit," vysvětlil, proč se do počtů vlastně pustil.

Zároveň chtěl svojí manželce dokázat, že její domácí práce a starost o syna není v žádném případě podřadná. "Stará se o své vlastní dítě, což je přirozené. Kdyby to tak nebylo, museli bychom to ale všechno zaplatit," dodává.

Péče o dítě, nákupy i úklid 

Steven do součtu zahrnul péči o dítě, kdy se průměrná týdenní mzda chůvy na plný úvazek za týden pohybuje kolem 700 dolarů (cca 18 tisíc korun). Ročně se tedy dostal na částku 36 400 dolarů (cca 940 tisíc korun).

Dále započetl úklid za 5200 dolarů ročně (zhruba 135 tisíc korun), nakupování a pochůzky spojené s chodem domácnosti za 13 520 dolarů (asi 350 tisíc korun) a vaření 12 480 dolarů (přibližně 325 tisíc korun). Do celkové sumy přidal i peníze za praní, vedení rodinných účtů a dokonce za společnost svojí manželky, která ho doprovázela na obchodních schůzkách.

"Možná je to divný způsob, jak svojí ženě říct, že si jí vážím... Ve skutečnosti bych si tě nemohl dovolit," píše Glorianě na konci.

Příspěvek sdílely desítky tisíc lidí a dočkal se převážně pozitivních ohlasů. "Je nádherné, jak milujete svoji ženu. Máte štěstí, že se máte. Přeji vám hodně štěstí," reagovala například Carrie z Austrálie.

Já jsem si myslel, že mateřská dovolená je pohodička, nohy nahoře a dítě řve, ale ono to tak úplně není. Je to spíš nevolnictví, ale dělám to rád, říká bloger a otec Dominik Landsman. | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Čtyřiačtyřicetiletý bek Chára pokračuje v NHL, dohodl se s Islanders

Čtyřiačtyřicetiletý slovenský obránce Zdeno Chára bude i nadále působit v NHL, kde se dohodl na roční smlouvě s New York Islanders. Vítěz Stanleyova poháru z roku 2011 s Bostonem se chystá na 24. sezonu v nejlepší lize světa. Loni 205 centimetrů vysoký rodák z Trenčína opustil po 14 letech Boston, kde byl kapitánem, a zamířil do Washingtonu.

V minulé sezoně měl Chára základní příjem 795 tisíc dolarů a na bonusech si mohl vydělat dalších až 730 tisíc dolarů. Islanders, kde začal v roce 1997 svou kariéru v NHL, finanční podmínky jeho kontraktu nezveřejnili. Klub z Long Islandu jej draftoval v roce 1996 ve třetím kole na 56. pozici.

Sedminásobný účastník Utkání hvězd a držitel Norris Trophy pro nejlepšího obránce z roku 2009 hrál také za Ottawu. S 1608 zápasy v NHL je Chára 13. v historickém pořadí a v nadcházející sezoně by se mohl posunout až na 7. místo před Marka Recchiho (1652 utkání).

V minulém zkráceném ročníku kvůli pandemii koronaviru si Chára v základní části připsal za Washington v 55 zápasech 10 bodů za dvě branky a osm asistencí. V pěti duelech play off nebodoval. Celkově v NHL nasbíral 666 bodů (207+459). V bojích o Stanleyův pohár sehrál rovných 200 utkání a zaznamenal 70 bodů (18+52).

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Pozůstalým po civilistech zabitých při útoku USA v Kábulu omluva nestačí

Omluva nestačí, řekl v sobotu Afghánec Ímal Ahmadí, který při útoku americké armády v Kábulu přišel na konci srpna o deset příbuzných. Pentagon původně útok bezpilotního letadla vydával za akci proti autu s atentátníky, v pátek se ale omluvil a přiznal, že zemřelo deset civilistů. Mezi oběťmi útoku z 29. srpna byla i tříletá Ahmadího dcera. Z deseti mrtvých bylo sedm dětí.

Střela z bezpilotního letounu zasáhla auto Ahmadího bratra. Rodina požádala Washington, aby incident vyšetřil a aby byli potrestáni vojáci, kteří jsou za incident zodpovědní.

"Omluva nám nestačí, Spojené státy by měly najít toho, kdo to udělal," řekl Ahmadí. Rodina podle něj také bude požadovat finanční odškodné a převoz několika členů do jiné země, kterou Ahmadí ale neupřesnil.

Zabitý řidič a Ahmadího bratr pracoval delší dobu pro americkou humanitární organizaci. Americká média hned po útoku uváděla, že mrtví jsou civilisté a že nic nepodporuje tvrzení Pentagonu o tom, že v autě byly výbušniny. Raketa auto zasáhla, když řidič vjížděl na příjezdovou cestu k domu a děti se rozběhly řidiče přivítat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy