Žena má 60 dní, aby našla příteli dárce kmenových buněk

jaz
9. 5. 2014 8:00
Britka žádá o pomoc pro svého vážně nemocného snoubence, který musí v brzké době podstoupit transplantaci kmenových buněk.
Kate a Mike
Kate a Mike | Foto: Twitter / Shake4mike

Bristol – Kate Robertson se s Mikem Brandonem zasnoubila na začátku roku a krátce nato odjela na půl roku do Barmy. Dva měsíce po jejím odjezdu ale Mike začal pozorovat velkou únavu, což ho dovedlo až k lékaři.

Po krevních testech se dozvěděl zdrcující diagnózu. Trpí akutní lymfoblastickou leukémií a nutně potřebuje nové kmenové buňky.

Kate se okamžitě vrátila z dovolené, a když Mike začal svou první chemoterapii, hledala možného dárce, který by jejímu budoucímu muži zachránil život. Ona ani jejich příbuzní totiž nevyhovovali.

Kate rozjela na internetu kampaň.
Kate rozjela na internetu kampaň. | Foto: Twitter / Shake4mike

Zbývá jí necelých 60 dní, během kterých má Mike šanci na přežití. Vyzývá proto své okolí a všechny, aby se zapojili do registru.

"Naše rodina a přátelé v Londýně a Bristolu se ptali, co mohou dělat, aby pomohli, a už nejméně dvacet z nich vstoupilo do registru dárců," řekla Kate deníku The Telegraph s tím, že když nebudou vhodní pro Mika, tak mohou zachránit život alespoň někomu jinému.

"Mike má toho před sebou ještě tolik. Novou práci, svatbu, budování rodiny, ale zoufale potřebuje najít odpovídajícího dárce kmenových buněk."

Kate založila i profily na sociálních sítích, aby se přihlásilo více dárců. Na stránkách Shake4Mike se lidé fotí, jak třesou hlavou, fotku publikují a nominují své další přátele, kteří zprávu šíří dál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy