reklama
 
 

Žena má 60 dní, aby našla příteli dárce kmenových buněk

9. 5. 2014 8:00
Britka žádá o pomoc pro svého vážně nemocného snoubence, který musí v brzké době podstoupit transplantaci kmenových buněk.

Bristol – Kate Robertson se s Mikem Brandonem zasnoubila na začátku roku a krátce nato odjela na půl roku do Barmy. Dva měsíce po jejím odjezdu ale Mike začal pozorovat velkou únavu, což ho dovedlo až k lékaři.

Po krevních testech se dozvěděl zdrcující diagnózu. Trpí akutní lymfoblastickou leukémií a nutně potřebuje nové kmenové buňky.

Kate se okamžitě vrátila z dovolené, a když Mike začal svou první chemoterapii, hledala možného dárce, který by jejímu budoucímu muži zachránil život. Ona ani jejich příbuzní totiž nevyhovovali.

Zbývá jí necelých 60 dní, během kterých má Mike šanci na přežití. Vyzývá proto své okolí a všechny, aby se zapojili do registru.

"Naše rodina a přátelé v Londýně a Bristolu se ptali, co mohou dělat, aby pomohli, a už nejméně dvacet z nich vstoupilo do registru dárců," řekla Kate deníku The Telegraph s tím, že když nebudou vhodní pro Mika, tak mohou zachránit život alespoň někomu jinému.

"Mike má toho před sebou ještě tolik. Novou práci, svatbu, budování rodiny, ale zoufale potřebuje najít odpovídajícího dárce kmenových buněk."

Kate založila i profily na sociálních sítích, aby se přihlásilo více dárců. Na stránkách Shake4Mike se lidé fotí, jak třesou hlavou, fotku publikují a nominují své další přátele, kteří zprávu šíří dál.

autor: jaz | 9. 5. 2014 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama