reklama
 
 

Zemřít pro své děti? Ne, děkuji, říká každý druhý rodič

4. 9. 2013 13:00
Americký časopis Vanity Fair provedl zvláštní průzkum

New York - Jen 55 procent Američanů by bylo ochotno zemřít pro svoje děti. Podobný záměr by v případě jejich životního partnera ale bylo připraveno splnit již jen 12 procent z nich a za vlast by jich padlo jen pět procent.

Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v úterý časopisem Vanity Fair, podle kterého si nejvíce respondentů vybralo britskou princeznu Dianu z celebrit, u nichž by si nejvíce přáli, aby opět mohly žít.

Zatímco pro Dianu hlasovalo v poněkud morbidní anketě 35 procent dotázaných, 14 procent by bylo spíše pro zemřelého spoluzakladatele počítačové firmy Apple Steva Jobse a 11 procent pro pěvecké hvězdy Michaela Jacksona a Whitney Houstonovou.

Co se vlastní ochoty zemřít týče, jen deset Američanů by bylo připraveno tak učinit za své rodiče nebo náboženství. Z ankety také vyplývá, že zemřít dřív než jeho životní partner chce 70 procent mužů, zatímco ženy si tolik z možnosti náhlého osamění hlavu zase nedělají. Zemřít dřív jich chce jen 46 procent.

Deset roků záhadných úmrtí: Svoboda, Brodský a Muk:

Také jen čtvrtina (24 procent) Američanů by byla ochotná se nechat zmrazit, byť zadarmo, s nadějí na oživení v pozdějších časech například kvůli možnosti uzdravení z neléčitelné nemoci. Poměr lidí uvažujících o zmrazení stoupá na 39 procent, pokud jsou ve věku od 18 do 34 let.

Také 84 procent dotázaných by si přálo, aby jejich pohřeb provázel smích spojený s dobrým jídlem a pitím. Jako nejhorší místo pro rozprášení svého popela považují účastníci průzkumu bar nebo nákupní středisko.

autor: ČTK | 4. 9. 2013 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama