Budete nám chybět, Piaf z Prahy. Osobnosti a muzikanti vzpomínají na Hanu Hegerovou

Magazín Magazín
23. 3. 2021 15:24
Ve věku 89 let zemřela ve středu v nemocnici legendární zpěvačka a herečka Hana Hegerová, která byla považována za královnu československého šansonu. Tleskali jí v pařížské Olympii, v Mnichově, byla zpěvačkou evropského formátu. Na české scéně vždycky působila jako přírodní úkaz - nebývala v hitparádách ani v časopisech, i desek vydala poskrovnu. Podívejte se, jak na ni vzpomínají slavní.
Autorem článku je textař a spisovatel Michal Horáček.
Autorem článku je textař a spisovatel Michal Horáček. | Foto: Lukáš Bíba

Michal Horáček

"Vzpomínám si, jak mi několikrát řekla, že vůbec není talentovaná a za každou písní je obrovská příprava. Jednou se mi naskytla příležitost, abych se k natáčení alba přitočil blíže, a jak jsem ji ve studiu pozoroval, všiml jsem si, že ten papír s texty byl barevný jak papoušek. Slova byla podtrhaná různými barvami, od zelené po červenou a ona jistě dobře věděla, jak kterou barvu zpívat," zavzpomínal v rozhovoru pro Aktuálně.cz textař a producent Michal Horáček. 

 

Právě se děje

před 55 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy