Budete nám chybět, Piaf z Prahy. Osobnosti a muzikanti vzpomínají na Hanu Hegerovou

Magazín Magazín
23. 3. 2021 15:24
Ve věku 89 let zemřela ve středu v nemocnici legendární zpěvačka a herečka Hana Hegerová, která byla považována za královnu československého šansonu. Tleskali jí v pařížské Olympii, v Mnichově, byla zpěvačkou evropského formátu. Na české scéně vždycky působila jako přírodní úkaz - nebývala v hitparádách ani v časopisech, i desek vydala poskrovnu. Podívejte se, jak na ni vzpomínají slavní.
Autorem článku je textař a spisovatel Michal Horáček.
Autorem článku je textař a spisovatel Michal Horáček. | Foto: Lukáš Bíba

Michal Horáček

"Vzpomínám si, jak mi několikrát řekla, že vůbec není talentovaná a za každou písní je obrovská příprava. Jednou se mi naskytla příležitost, abych se k natáčení alba přitočil blíže, a jak jsem ji ve studiu pozoroval, všiml jsem si, že ten papír s texty byl barevný jak papoušek. Slova byla podtrhaná různými barvami, od zelené po červenou a ona jistě dobře věděla, jak kterou barvu zpívat," zavzpomínal v rozhovoru pro Aktuálně.cz textař a producent Michal Horáček. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy