Budete nám chybět, Piaf z Prahy. Osobnosti a muzikanti vzpomínají na Hanu Hegerovou

Magazín Magazín
23. 3. 2021 15:24
Ve věku 89 let zemřela ve středu v nemocnici legendární zpěvačka a herečka Hana Hegerová, která byla považována za královnu československého šansonu. Tleskali jí v pařížské Olympii, v Mnichově, byla zpěvačkou evropského formátu. Na české scéně vždycky působila jako přírodní úkaz - nebývala v hitparádách ani v časopisech, i desek vydala poskrovnu. Podívejte se, jak na ni vzpomínají slavní.
Foto: Lukáš Bíba

Michal Horáček

"Vzpomínám si, jak mi několikrát řekla, že vůbec není talentovaná a za každou písní je obrovská příprava. Jednou se mi naskytla příležitost, abych se k natáčení alba přitočil blíže, a jak jsem ji ve studiu pozoroval, všiml jsem si, že ten papír s texty byl barevný jak papoušek. Slova byla podtrhaná různými barvami, od zelené po červenou a ona jistě dobře věděla, jak kterou barvu zpívat," zavzpomínal v rozhovoru pro Aktuálně.cz textař a producent Michal Horáček. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Humanitární pomoc bude podle o OSN potřebovat v příštím roce o čtvrtinu více lidí

Příští rok bude humanitární pomoc ve světě potřebovat na 339 milionů lidí v sedmi desítkách zemí. Vyplývá to ze zprávy Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN. Podle jeho odhadu bude na tuto pomoc potřeba asi 51,5 miliardy dolarů (asi 1,2 bilionu korun), což je o 25 procent více ve srovnání s potřebou pomoci z počátku letošního roku. Důvodem nárůstu jsou ruská invaze na Ukrajinu či záplavy a sucho v řadě zemí zhoršené klimatickými změnami.

"Je to šokující a tragické číslo. Smrtící sucha a záplavy způsobují zmatek v oblastech od Pákistánu po Africký roh a válka na Ukrajině proměnila část Evropy v bitevní pole," uvedl šéf úřadu při OSN Martin Griffiths. Dodal, že ve světě je nyní vysídleno sto milionů lidí, což je dosud nejvíce. Připomněl také pandemii koronaviru, která postihla výrazně nejchudší země.

Úřad OSN odhadl, že nejméně 222 milionů lidí v 53 zemích bude ke konci letošního roku čelit akutní potravinové nedostatečnosti a 45 milionům lidí ve 37 zemích hrozí hladovění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy