Zemřel v pěti letech na rakovinu, rakev mu nesli hrdinové

20. 5. 2014 15:45
"Takhle by si to přál," řekla o netradičním pohřbu pětiletého syna jeho matka.
Pohřeb Braydena Dentona
Pohřeb Braydena Dentona | Foto: Repro YouTube

Kentland - Boj s invazivní formou rakoviny začal loni v dubnu, kdy mu byl nalezen nádor v dolní části mozku těsně nad míchou. Tímto typem zhoubné nemoci je v USA diagnostikováno 100 až 150 dětí každý rok. Méně než 10 % z nich ji přežije. Brayden svůj boj prohrál po třiceti cyklech chemoterapie, a to ve čtvrtek 8. května.

Jednou z mála věcí, která držela těžce nemocného chlapce stále v dobré náladě, byla jeho vášeň pro komiksové hrdiny. V loňském roce mu rodiče prostřednictvím Make-A-Wish Foundation splnili sen. Během cesty na Floridu se totiž setkal se svým nejoblíbenějším hrdinou, Spider-Manem.

Na poslední cestě ho poté doprovázeli Spider-Man, Iron Man, Hulk, Thor, Batman a Superman.

"Celou tu dobu, když nesli Braydena, jsem měla pocit, jako by tam byl s námi. Tohle byl jeho svět. Přesně tak by si to sám přál," řekla jeho matka Cory pro Daily News.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy