Zemřel v pěti letech na rakovinu, rakev mu nesli hrdinové

20. 5. 2014 15:45
"Takhle by si to přál," řekla o netradičním pohřbu pětiletého syna jeho matka.
Pohřeb Braydena Dentona
Pohřeb Braydena Dentona | Foto: Repro YouTube

Kentland - Boj s invazivní formou rakoviny začal loni v dubnu, kdy mu byl nalezen nádor v dolní části mozku těsně nad míchou. Tímto typem zhoubné nemoci je v USA diagnostikováno 100 až 150 dětí každý rok. Méně než 10 % z nich ji přežije. Brayden svůj boj prohrál po třiceti cyklech chemoterapie, a to ve čtvrtek 8. května.

Jednou z mála věcí, která držela těžce nemocného chlapce stále v dobré náladě, byla jeho vášeň pro komiksové hrdiny. V loňském roce mu rodiče prostřednictvím Make-A-Wish Foundation splnili sen. Během cesty na Floridu se totiž setkal se svým nejoblíbenějším hrdinou, Spider-Manem.

Na poslední cestě ho poté doprovázeli Spider-Man, Iron Man, Hulk, Thor, Batman a Superman.

"Celou tu dobu, když nesli Braydena, jsem měla pocit, jako by tam byl s námi. Tohle byl jeho svět. Přesně tak by si to sám přál," řekla jeho matka Cory pro Daily News.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 43 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy