Zemanova dcera svezla policejní limuzínou kamarády

Domácí Domácí
5. 2. 2013 17:06
"První slečna" si na ochranku rychle zvyká
Kateřina Zemanová.
Kateřina Zemanová. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - "První slečna" Kateřina Zemanová si rychle zvykla na doprovod ochranky. Policejní limuzínou vozí i své kamarády.

Podle deníku Blesk svezla z módní přehlídky, kterou sama moderovala, dva ze svých přátel.

Dcera Miloše Zemana údajně ochranku původně nechtěla. Vzhledem k tomu, že však byla po celou dobu kampaně na očích víc než například Zemanova manželka, dala na doporučení a s ochrankou souhlasila.

Podle náměstka prezidenta Tomáše Kužela není přítomnost dalších lidí ve voze ochranky problém.

"Záleží na rozhodnutí a vůli chráněné osoby, koho si k sobě do vozidla vezme. Zvykem ale je, že s tím chráněná osoba dopředu seznámí hlavního ochránce," řekl Blesku Kužel.

Zda je takové chování vhodné, se Kateřina Zemanová zřejmě dozví tento týden na schůzce s poradci přes etiketu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy