Ze Sanderse v palčácích je panenka na hraní. Výtěžek z prodeje dá autorka na charitu

Magazín Magazín
29. 1. 2021 9:00
Americký senátor Bernie Sanders se stal nečekanou hvězdou sociálních sítí, když na inauguraci prezidenta Joea Bidena dorazil v šedivém kabátu a pletených palčácích. Internetovými memy to však nekončí. Američanka Tobey Kingová totiž začala háčkovat panenky, které jsou Sandersovými věrnými kopiemi.
Panenka Bernieho Sanderse | Video: Reuters

Když Tobey Kingová den po inauguraci viděla fotku, na které se vermontský senátor na skládací židličce choulí v teplém kabátu a tlustých pletených rukavicích, hned se dala do háčkování. Napadlo ji totiž, že by se Bernie Sanders hezky vyjímal jako panenka na hraní.

"Všimla jsem si, že je Bernie v kurzu, a protože jsem už jednu panenku s jeho obličejem vyrobila, řekla jsem si, proč nepoužít stejný vzor znovu," řekla 46letá Texasanka britskému deníku The Guardian. Uháčkovat prvního zachumlaného Sanderse jí trvalo sedm hodin. Pracovala bez přestávek a obzvlášť záležet si dala na dnes už ikonických palčácích.

Hned, jak se Kingová s hotovou panenkou pochlubila na svém instagramovém účtu, zaplavily ji tisíce pochvalných reakcí. Když následně hračku nabídla na internetové aukční síni eBay, vydražila se za neuvěřitelných 20 300 dolarů (skoro 440 tisíc korun). "Z té částky se mi úplně zamotala hlava," přiznala Američanka.

Vydraženou sumu plánuje věnovat neziskové organizaci Meals on Wheels dodávající jídla potřebným, kteří si je nemohou koupit nebo uvařit doma. Stejnou organizaci podporuje i sám Sanders, jenž svou fotku z inaugurace nechal vytisknout na trička a na dobročinné účely posílá výtěžky z prodeje. Zatím podle svých slov pro organizaci vybral 1,8 milionu dolarů (bezmála 39 milionů korun).

Kingová mezitím vyrábí další panenky. Háčkovaného Sanderse si z jejího profilu na internetovém obchodu Etsy objednalo už více než 30 tisíc lidí a autorka doufá, že by se hračka líbila i samotnému senátorovi. "Mám hlavně radost, že jsem našla způsob, jak pomáhat lidem v nouzi," dodala žena.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy