Ze Sanderse v palčácích je panenka na hraní. Výtěžek z prodeje dá autorka na charitu

Americký senátor Bernie Sanders se stal nečekanou hvězdou sociálních sítí, když na inauguraci prezidenta Joea Bidena dorazil v šedivém kabátu a pletených palčácích. Internetovými memy to však nekončí. Američanka Tobey Kingová totiž začala háčkovat panenky, které jsou Sandersovými věrnými kopiemi.
Panenka Bernieho Sanderse | Video: Reuters

Když Tobey Kingová den po inauguraci viděla fotku, na které se vermontský senátor na skládací židličce choulí v teplém kabátu a tlustých pletených rukavicích, hned se dala do háčkování. Napadlo ji totiž, že by se Bernie Sanders hezky vyjímal jako panenka na hraní.

"Všimla jsem si, že je Bernie v kurzu, a protože jsem už jednu panenku s jeho obličejem vyrobila, řekla jsem si, proč nepoužít stejný vzor znovu," řekla 46letá Texasanka britskému deníku The Guardian. Uháčkovat prvního zachumlaného Sanderse jí trvalo sedm hodin. Pracovala bez přestávek a obzvlášť záležet si dala na dnes už ikonických palčácích.

Hned, jak se Kingová s hotovou panenkou pochlubila na svém instagramovém účtu, zaplavily ji tisíce pochvalných reakcí. Když následně hračku nabídla na internetové aukční síni eBay, vydražila se za neuvěřitelných 20 300 dolarů (skoro 440 tisíc korun). "Z té částky se mi úplně zamotala hlava," přiznala Američanka.

Vydraženou sumu plánuje věnovat neziskové organizaci Meals on Wheels dodávající jídla potřebným, kteří si je nemohou koupit nebo uvařit doma. Stejnou organizaci podporuje i sám Sanders, jenž svou fotku z inaugurace nechal vytisknout na trička a na dobročinné účely posílá výtěžky z prodeje. Zatím podle svých slov pro organizaci vybral 1,8 milionu dolarů (bezmála 39 milionů korun).

Kingová mezitím vyrábí další panenky. Háčkovaného Sanderse si z jejího profilu na internetovém obchodu Etsy objednalo už více než 30 tisíc lidí a autorka doufá, že by se hračka líbila i samotnému senátorovi. "Mám hlavně radost, že jsem našla způsob, jak pomáhat lidem v nouzi," dodala žena.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy