Zdravotník požádal partnera o ruku při očkování, prstýnek schoval pod náplast na paži

Magazín Magazín
5. 1. 2021 9:12
Americký homosexuální pár využil očkování proti koronaviru jako příležitost pro netradiční žádost o ruku. Záchranář Robbie Vargas-Cortes svému příteli Ericu Vanderleeovi daroval zásnubní prstýnek ve chvíli, kdy mu měl partner, který pracuje jako zdravotní bratr, vpravit vakcínu do těla.
Žádost o ruku během vakcinace | Video: Facebook / Sanford Health

Záchranář Robbie Vargas-Cortes měl 23. prosince přijít do nemocnice ve městě Canton v americkém státě Jižní Dakota, aby dostal očkování proti koronaviru. Když se dověděl, že právě tento den bude vakcíny dávat zdravotní bratr Eric Vanderlee, se kterým už pět let chodí, připravil si pro svého přítele velké překvapení.

Jakmile Vanderlee svému partnerovi shrnul rukáv, aby mu mohl vpíchnout jehlu do paže, zjistil, že má na kůži náplast, jako by už očkováním prošel. Vargas-Cortes ovšem pod náplast schoval zásnubní prstýnek, takže jeho přítel po jejím odlepení zjistil, že ho žádá o ruku. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

"Nejdřív jsem si myslel, že si ze mě dělá jen legraci a sám si vybral místo, kam mu mám vakcínu píchnout. Pak jsem ale celou tu záhadu prokoukl a bez váhání jsem mu řekl svoje ano. Ten moment, kdy jsem pochopil, o co mému příteli šlo, byl skutečně úžasný," popsal Vanderlee.

Na očkování v tu chvíli ale nezapomněl a hned poté, co si nasadil prstýnek, vakcínu partnerovi vpravil. Oslavu zasnoubení si pár ovšem musel nechat na později, protože Vargase-Cortese hned nato čekal výjezd se sanitkou k jednomu akutnímu případu. "Blahopřejeme, Ericu a Robbie," napsala nemocnice Sanford Canton-Inwood Medical Center ve facebookovém příspěvku, prostřednictvím kterého se radostná novina rychle rozšířila dál.

Vargas-Cortes podle svých slov zásnubní prsten koupil už před třemi roky a od té doby čekal na správnou příležitost, kdy ho příteli darovat. "Věřím, že se blížíme ke konci současné pandemie a vakcína mi připadala jako symbol nového začátku," vysvětlil, proč s žádostí o ruku přišel právě nyní.

Svatbu si snoubenci chtějí naplánovat až na dobu, kdy se onemocnění covid-19 přestane masově šířit. Jižní Dakota, kde společně žijí, přitom ještě před několika lety homosexuální manželství neumožňovala a změna nastala až v roce 2015, kdy ho ve všech 50 severoamerických státech legalizoval Nejvyšší soud USA.

"Jižní Dakota je hodně konzervativní stát, takže jsme za rozhodnutí soudu moc vděční. Podpora, které jsme se dočkali po zveřejnění našeho příběhu, nám navíc ukazuje, že při nás stojí i místní obyvatelé. To nám dodává větší sebedůvěru. Sám jsem se dřív třeba bál přítele chytit na veřejnosti za ruku a to se teď zjevně mění," dodal Vargas-Cortes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy