Zbitá Madonna, Sněhurka od krve. Násilí na ženách je jako rakovina, hlásá kampaň italského umělce

Magazín Magazín
Aktualizováno 3. 12. 2015 19:50
Italský umělec bojuje kampaní s podtitulem "život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení" proti násilí na ženách a snaží motivovat dívky z celého světa, aby o svém stigmatu promluvily. Upravil proto fotky světových celebrit, které ztvárnil jako týrané oběti. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody," tvrdí Alexsandro Palombo.
Madonna v kampani proti násilí na ženách
Madonna v kampani proti násilí na ženách | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Řím - "Domácí násilí je jako sociální rakovina, která nezná žádné hranice ani společenské postavení. Může postihnout každého, ať už jste obyčejný člověk, nebo celebrita," upozorňuje italský umělec a aktivista Alexsandro Palombo. 

Pro svoji kampaň použil upravené fotky slavných žen, které zobrazil jako týrané oběti, informoval The Daily Mail.

Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba
Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Fotografie týrané Madonny, Emmy Watson, Miley Cyrus, Kim Kardashian nebo její sestry Kendall Jener s modřinami zveřejnil na svém Facebooku při příležitosti Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách. Použil například i kreslenou Marge Simpsonovou nebo Sněhurku od Diesneyho.

Cílem umělce je přesvědčit všechny oběti zneužívání, aby se nebály a veřejně promluvily. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody. Život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení," tvrdí. 

Kampaň Alexsandra Palomba
Kampaň Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Kontroverzní kampaň vyvolala diskusi i kvůli autorským právům. Podle severu TMZ nebyla ani jedna ze sester Kardashianových kontaktována, zda s použitím fotografie souhlasí, a přestože celebrity kampaň podporují, jejich zástupci zvažují právní kroky.

Palombova mluvčí uvedla, že v tomto případě žádné svolení nebylo potřeba, protože jde o moderní umění. Podle odborníka na domácí násilí z univerzity v Queenslandu by dohady o autorství mohly oslabit sílu kampaně, kterou považuje za mimořádně zdařilou díky využití slavných tváří.

Tisíce lidí po celém světě tančí proti násilí páchaném na ženách | Video: YouTube
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy