Zbitá Madonna, Sněhurka od krve. Násilí na ženách je jako rakovina, hlásá kampaň italského umělce

Magazín Magazín
Aktualizováno 3. 12. 2015 19:50
Italský umělec bojuje kampaní s podtitulem "život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení" proti násilí na ženách a snaží motivovat dívky z celého světa, aby o svém stigmatu promluvily. Upravil proto fotky světových celebrit, které ztvárnil jako týrané oběti. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody," tvrdí Alexsandro Palombo.
Madonna v kampani proti násilí na ženách
Madonna v kampani proti násilí na ženách | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Řím - "Domácí násilí je jako sociální rakovina, která nezná žádné hranice ani společenské postavení. Může postihnout každého, ať už jste obyčejný člověk, nebo celebrita," upozorňuje italský umělec a aktivista Alexsandro Palombo. 

Pro svoji kampaň použil upravené fotky slavných žen, které zobrazil jako týrané oběti, informoval The Daily Mail.

Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba
Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Fotografie týrané Madonny, Emmy Watson, Miley Cyrus, Kim Kardashian nebo její sestry Kendall Jener s modřinami zveřejnil na svém Facebooku při příležitosti Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách. Použil například i kreslenou Marge Simpsonovou nebo Sněhurku od Diesneyho.

Cílem umělce je přesvědčit všechny oběti zneužívání, aby se nebály a veřejně promluvily. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody. Život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení," tvrdí. 

Kampaň Alexsandra Palomba
Kampaň Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Kontroverzní kampaň vyvolala diskusi i kvůli autorským právům. Podle severu TMZ nebyla ani jedna ze sester Kardashianových kontaktována, zda s použitím fotografie souhlasí, a přestože celebrity kampaň podporují, jejich zástupci zvažují právní kroky.

Palombova mluvčí uvedla, že v tomto případě žádné svolení nebylo potřeba, protože jde o moderní umění. Podle odborníka na domácí násilí z univerzity v Queenslandu by dohady o autorství mohly oslabit sílu kampaně, kterou považuje za mimořádně zdařilou díky využití slavných tváří.

Tisíce lidí po celém světě tančí proti násilí páchaném na ženách | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy