Zbitá Madonna, Sněhurka od krve. Násilí na ženách je jako rakovina, hlásá kampaň italského umělce

Magazín Magazín
Aktualizováno 3. 12. 2015 19:50
Italský umělec bojuje kampaní s podtitulem "život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení" proti násilí na ženách a snaží motivovat dívky z celého světa, aby o svém stigmatu promluvily. Upravil proto fotky světových celebrit, které ztvárnil jako týrané oběti. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody," tvrdí Alexsandro Palombo.
Madonna v kampani proti násilí na ženách
Madonna v kampani proti násilí na ženách | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Řím - "Domácí násilí je jako sociální rakovina, která nezná žádné hranice ani společenské postavení. Může postihnout každého, ať už jste obyčejný člověk, nebo celebrita," upozorňuje italský umělec a aktivista Alexsandro Palombo. 

Pro svoji kampaň použil upravené fotky slavných žen, které zobrazil jako týrané oběti, informoval The Daily Mail.

Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba
Kim Kardashian v kampani Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Fotografie týrané Madonny, Emmy Watson, Miley Cyrus, Kim Kardashian nebo její sestry Kendall Jener s modřinami zveřejnil na svém Facebooku při příležitosti Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách. Použil například i kreslenou Marge Simpsonovou nebo Sněhurku od Diesneyho.

Cílem umělce je přesvědčit všechny oběti zneužívání, aby se nebály a veřejně promluvily. "Nejspolehlivějším komplicem násilí je ticho. Takové ticho každoročně zabije více lidí než různé nemoci nebo nehody. Život může být pohádka, pokud prolomíte mlčení," tvrdí. 

Kampaň Alexsandra Palomba
Kampaň Alexsandra Palomba | Foto: Facebook Alexsandro Palombo

Kontroverzní kampaň vyvolala diskusi i kvůli autorským právům. Podle severu TMZ nebyla ani jedna ze sester Kardashianových kontaktována, zda s použitím fotografie souhlasí, a přestože celebrity kampaň podporují, jejich zástupci zvažují právní kroky.

Palombova mluvčí uvedla, že v tomto případě žádné svolení nebylo potřeba, protože jde o moderní umění. Podle odborníka na domácí násilí z univerzity v Queenslandu by dohady o autorství mohly oslabit sílu kampaně, kterou považuje za mimořádně zdařilou díky využití slavných tváří.

Tisíce lidí po celém světě tančí proti násilí páchaném na ženách | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 5 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy