Zavírá břevnovské řeznictví Kšána a syn, vyhlášený podnik končí z rodinných a zdravotních důvodů

pv
6. 6. 2016 10:43
Vyhlášené řeznictví Kšána a syn údajně končí. Podnik, který byl známý pro svůj vstřícný postoj k zákazníkovi a kvalitní maso, zavírá z rodinných a zdravotních důvodů. Zprávu oznámil na facebookových stránkách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ISIFA / Thinkstock

Jedno z nejvyhlášenějších pražských řeznictví zavírá. Oblíbený podnik Kšána a syn, kde se na kvalitní maso a dobrou radu, jak ho připravit, čekaly každý den fronty, ukončil své fungování údajně z rodinných a zdravotních důvodů.

„Řeznictví Kšána a syn oznamuje zákazníkům, že z rodinných a zdravotních důvodu bude dočasně zavřeno,“ stojí v prohlášení na Facebooku řeznictví. Níže v komentářích je poté doplněno, že podnik zavírá napořád.

"Je v tom hlavně zdraví moje i blízkých. A když vidíte, jak v okolí onemocní lidé, uvědomíte si, že práce není všechno," řekl Kšána webu iDnes.cz, podle kterého jde vyhlášený řezník do předčasného důchodu a momentálně vyjednává s novými zájemci o řeznictví. 

Jeho syn František po něm živnost nepřevezme, společně s restaurační sítí Ambiente totiž otevřel podnik Naše maso v pražské ulici v Dlouhé. 

Rodinná firma byla založena v roce 1996. Od začátku byla zaměřena nejen na čerstvé maso a kvalitní domácí produkty, ale také na vstřícný přístup k zákazníkům. Dlouhá léta bylo řeznictví vyhlášené na pražském Břevnově, kde sídlí, do povědomí veřejnosti se podnik dostal v roce 2009, kdy se v něm natáčelo několik dílů televizního pořadu S Italem v kuchyni.

Syn majitele František Kšána mladší opustil podnik před dvěma lety, kdy založil společně s Ambiente podnik Naše maso. „Se svým otcem jsem pracoval 20 let a dělal věci, jak chtěl on, a společně jsme budovali podnik. Proč jsem odešel, pochopí jen ten, kdo se svým rodičem pracoval tolik let,“ řekl loni na podzim v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy