Zatoulaná koza utekla před hasiči do Kozojídek

Michal Štůsek Michal Štůsek
2. 12. 2009 18:05
Lano s okem k odchytu nestačilo, hasiči si příště vezmou síť na odbíjenou
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Pavel Baroch, Aktuálně.cz

Veselí nad Moravou - Zatoulanou kozu dnes naháněli hasiči, které o pomoc požádala Městská policie Veselí. Jednotka byla k odchytu přivolána ve středu ráno několik minut před tři čtvrtě na devět.

V Kolárově ulici na okraji města se koza volně potulovala, podle svědků je zde nejméně dva dny.

Hasiči si na přežvýkavce, který odpočíval v třímetrové mezeře mezi ploty areálu správy a údržby silnic a další firmy přichystali lano s okem. Koza se však nenechala přechytračit a utekla mezerou mezi ploty směrem k obci Kozojídky.

Zdá se tedy, že patálie s odchytem svobodomyslného zvířete nemá ještě konce. Podle informací mluvčího Jihomoravských hasičů Jaroslava Haida to bude mít koza při dalším setkání mnohem těžší, hasiči si na ni totiž připravili i síť na odbíjenou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy