Zatoulaná koza utekla před hasiči do Kozojídek

Michal Štůsek Michal Štůsek
2. 12. 2009 18:05
Lano s okem k odchytu nestačilo, hasiči si příště vezmou síť na odbíjenou
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Pavel Baroch, Aktuálně.cz

Veselí nad Moravou - Zatoulanou kozu dnes naháněli hasiči, které o pomoc požádala Městská policie Veselí. Jednotka byla k odchytu přivolána ve středu ráno několik minut před tři čtvrtě na devět.

V Kolárově ulici na okraji města se koza volně potulovala, podle svědků je zde nejméně dva dny.

Hasiči si na přežvýkavce, který odpočíval v třímetrové mezeře mezi ploty areálu správy a údržby silnic a další firmy přichystali lano s okem. Koza se však nenechala přechytračit a utekla mezerou mezi ploty směrem k obci Kozojídky.

Zdá se tedy, že patálie s odchytem svobodomyslného zvířete nemá ještě konce. Podle informací mluvčího Jihomoravských hasičů Jaroslava Haida to bude mít koza při dalším setkání mnohem těžší, hasiči si na ni totiž připravili i síť na odbíjenou.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Jeden člověk zemřel po nehodě dvou motorek a auta na Chomutovsku

Po nedělní srážce dvou motocyklů a osobního automobilu ve Strupčicích na Chomutovsku jeden z motorkářů podlehl vážným zraněním, další dva lidé jsou zranění. 

"Jeden motorkář utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl," uvedl uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Dodal, že motocyklistku a řidiče vozu transportoval vrtulník do ústeckého traumacentra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy