Zatmění na internetu. Škromach v brýlích, Putin místo Slunce

Magazín Magazín
20. 3. 2015 13:33
Podívejte se, jak na částečné zatmění Slunce reagovali lidé na sociálních sítích.
Foto: Zdeněk Škromach

Praha – Částečné zatmění Slunce bylo kromě netradiční podívané, ze které lidé pořídili zajímavé fotky (na ty nejlepší se podívejte ZDE), i vděčným námětem desítek narážek i vtipných komentářů.

Na Twitteru proto nebyla nouze o koláže s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a chybět nemohl ani český král selfies Zdeněk Škromach. Podívejte se na ty nejzajímavější "tweety".

Zatmění Slunce si užili i psi z celého světa. Jejich páníčci nezapomněli na nutnou ochranu zraku.

Zatmění využila řada firem ke své propagaci na sociálních sítích. Takto viděli unikátní přírodní jev fanoušci slavného fotbalového klubu FC Bayern Mnichov.

Kdo si neudělal "selfíčko" se sluníčkem, jako by ani nebyl...

Na Twitteru se objevila i spousta fotomontáží, tato patřila mezi nejsdílenější.

ČT24 vysílala zatmění Slunce v živém přenosu, některé vstupy týkající se politiky pak nabídly úsměvné momenty.

Česko proti zatmění! Lidé parodovali xenofobní stránky na Facebooku (Islám v ČR nechceme!)

Lidé pozorovali Slunce často netradičními pomůckami.

...

Na některých místech byl na obloze spatřen Pac-Man.

Na moskevském nebi se údajně zjevil sám Vladimir Putin.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 2 hodinami

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy