Zatmění na internetu. Škromach v brýlích, Putin místo Slunce

Magazín Magazín
20. 3. 2015 13:33
Podívejte se, jak na částečné zatmění Slunce reagovali lidé na sociálních sítích.
Foto: Zdeněk Škromach

Praha – Částečné zatmění Slunce bylo kromě netradiční podívané, ze které lidé pořídili zajímavé fotky (na ty nejlepší se podívejte ZDE), i vděčným námětem desítek narážek i vtipných komentářů.

Na Twitteru proto nebyla nouze o koláže s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a chybět nemohl ani český král selfies Zdeněk Škromach. Podívejte se na ty nejzajímavější "tweety".

Zatmění Slunce si užili i psi z celého světa. Jejich páníčci nezapomněli na nutnou ochranu zraku.

Zatmění využila řada firem ke své propagaci na sociálních sítích. Takto viděli unikátní přírodní jev fanoušci slavného fotbalového klubu FC Bayern Mnichov.

Kdo si neudělal "selfíčko" se sluníčkem, jako by ani nebyl...

Na Twitteru se objevila i spousta fotomontáží, tato patřila mezi nejsdílenější.

ČT24 vysílala zatmění Slunce v živém přenosu, některé vstupy týkající se politiky pak nabídly úsměvné momenty.

Česko proti zatmění! Lidé parodovali xenofobní stránky na Facebooku (Islám v ČR nechceme!)

Lidé pozorovali Slunce často netradičními pomůckami.

...

Na některých místech byl na obloze spatřen Pac-Man.

Na moskevském nebi se údajně zjevil sám Vladimir Putin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy