reklama
 
 

Příběh jako z pohádky. Snoubenec japonské princezny musí před svatbou plnit úkoly

10. 8. 2018 14:22
Členka japonské císařské rodiny chystá svatbu. Zásnuby princezny Mako však připomínají příběh jako z pohádky. Než se provdá za svého spolužáka z univerzity, musí její vyvolený splnit hned několik úkolů. Vyřešit finanční trable své rodiny, vystudovat práva v New Yorku a předložit rodině svůj podrobný životní plán. Svatba by se mohla uskutečnit v roce 2020, místo půl království ale mladý pár pozbude urozeného titulu a bude žít jako běžní Japonci.

Snoubenec japonské princezny Mako musí císařské rodině před svatbou předložit "životní plán", včetně podrobných informací o svých kariérních ambicích. S odvoláním na vlastní zdroje o tom informovala japonská tisková agentura Kjódó.

Nejstarší vnučka císaře Akihita si má v roce 2020 vzít svého spolužáka Keie Komura z univerzity. Princezna Mako a Kei oznámili zasnoubení loni v září a vzít se měli už letos na podzim. V únoru však císařský palác svatbu o dva roky odložil. Důvodem byl údajně nedostatek času na její přípravu.

Podle zdroje Kjódó ale císařská rodina podmínila sňatek vyřešením finančních sporů Komurovy rodiny, o nichž dříve hojně psal japonský bulvární tisk.

Komuro se v reakci na požadavky princezniných rodičů přihlásil k tříletému studiu práv na univerzitě v New Yorku. Do Spojených států odcestoval v úterý.

Sňatkem s neurozeným mužem ztratí šestadvacetiletá Mako šlechtický titul a zařadí se mezi prostý lid. Princezna rovněž přijde o právo bydlet v císařském paláci.

autor: ČTK | 10. 8. 2018 14:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama