Hugh Grant tu žádal o ruku Julii Robertsovou, knihkupectví stále čelí návalu milenců

Magazín Magazín
30. 11. 2018 13:09
Knihkupectví The Notting Hill Bookshop v londýnské čtvrti Notting Hill se potýká s nebývalým zájmem. Lidé si sem nechodí jenom kupovat knížky, ale také žádat o ruku, stejně jako to udělal Hugh Grant a Julia Robertsová v romantickém filmu Notting Hill.
Knihkupectví, kde se žádá o ruku.
Knihkupectví, kde se žádá o ruku. | Foto: Profimedia.cz

Podle jednoho z majitelů obchodu Jamese Malina lze největší zásnubní boom očekávat příští rok, kdy uplyne 20 let od premiéry filmu režiséra Richarda Curtise.

Malin pro noviny The Sunday Telegraph uvedl, že jej zájem lidí těší a vedení párům, které se v knihkupectví touží zasnoubit, rádo pomáhá.

"O některých lidech ani nevíme, jeden americký pár nám to řekl až při výročí," citoval spolumajitele deník The Telegraph.

Knihkupectví, jež se ve filmu jmenuje The Travel Book Co., koupil James Malin společně se svým bratrem Howardem před deseti lety. A za ta léta zažili již spoustu žádostí o roku, na řadě z nich se přitom sami podíleli. 

"Někdy si vůbec nevšimneme, že probíhá žádost o ruku, ale když chtějí s něčím pomoci, rádi to uděláme," dodal jeden z bratrů.

Zasnoubit se do nottinghillského obchodu jezdí návštěvníci z celého světa. "Jsou jako poutníci, přicházejí z celého světa - z Austrálie, Ameriky, Číny a Japonska. V posledních pěti letech zájem narůstá, ale nedokážu vysvětlit proč," popsal James Malin. A přidal k dobru historku, jak si jeden čínský pár nechal v londýnském knihkupectví vyfotit oficiální svatební snímky.

A nedávno vedení obchodu na svém Instagramu zveřejnilo žádost o ruku jednoho českého páru. 

Nebývalý zájem romantických duší majitelům knihkupectví údajně nevadí. Turisté se totiž nepřijdou jenom vyfotit před knihkupectví, ale většinou si také prohlédnout regály s knihami. "Turisté se vždycky usmívají, je to prostě skvělá práce," sdělil Malin. Knihkupectví sídlí v londýnské ulici Blenheim Cres.

Video: Princ Charles oslavil 70. narozeniny, podívejte se na staré záběry

Princ Charles jako miminko v šatech. Sedujte 70 let staré záběry | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy