Foto: Zamlsejte si legálně, je den čokolády

Foto: Zamlsejte si legálně, je den čokolády
První čokoládu vyráběli původní obyvatelé Střední Ameriky dávno před příchodem Evropanů. Mayové a Aztékové zhotovovali kakaové placky a připravovali kakaové nápoje.
Do Evropy čokoládu přivezli Španělé a ta se rychle (již v 16. století) stala velmi oblíbeným nápojem. Tabulka čokolády je mladší.
Základem čokolády je kakaový prášek.
Ten se dělá z kakaových bobů.
Foto: Ludvík Hradilek
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 9. 2013 14:25

Bojíte se o své zdraví, o linii a navzdory obrovské touze si upíráte čokoládu? 13. září je Mezinárodním dnem čokolády. A populární sladkost má i své výhody. Jsou jí přisuzovány léčivé vlastnosti, zlepšuje nervy i náladu. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy