reklama
 
 

Zaměstnanci Applu kradli intimní fotografie zákaznic. Jejich postavy pak mezi sebou hodnotili

14. 10. 2016
Pracovníci australské pobočky společnosti Apple čelí obvinění, že mezi sebou sdíleli fotografie zákaznic a na stupnici od jedné do deseti hodnotili jejich postavy. Fotografie měli bez vědomí žen, někdy je dokonce ukradli přímo z jejich mobilních zařízení. Některé z takto pořízených fotografií zachycovaly i intimní partie žen. Společnost několik zaměstnanců propustila a nadále provádí interní šetření.

Prodejna společnosti Apple v australském Brisbane propustila několik zaměstnanců kvůli obvinění, že si mezi sebou sdíleli fotografie dámských zákaznic a hodnotili jejich postavy na stupnici od jedné do deseti.

Stovky fotografií byly pořízeny bez vědomí žen a další byly ukradeny přímo z jejich mobilních telefonů. O případu informuje BBC.

Společnost Apple potvrdila vyšetřování na pobočce a uvedla, že několik pracovních míst bylo zrušeno. Interní šetření firmy ale podle jejích slov zatím neodhalilo, že by nějaké fotografie skutečně byly ukradeny.

Fotografie, mezi kterými byla přibližně stovka detailních i intimních záběrů, si mezi sebou zaměstnanci šířili a postavy žen hodnotili. Případ vyšel najevo poté, co si zaměstnanec obchodu všiml, jak si jeden z techniků projíždí fotografie v mobilu zákaznice. Novinám později sdělil, že měl obavy z toho, že se stejné praktiky dějí i v jiných obchodech v Austrálii. 

Případ vyšetřuje i komise na ochranu soukromí

Společnost Apple uvedla, že pokud se obvinění potvrdí, bude se jednat o hrubé porušení obchodní politiky společnosti. “Apple věří, že by se ke všem lidem mělo přistupovat s respektem. Chování, které jde proti těmto hodnotám, nebudeme tolerovat,” uvedl americký výrobce elektroniky ve svém prohlášení.

“Sešli jsme se se zaměstnanci obchodu a informovali jsme je o probíhajícím vyšetřování a krocích, které Apple podniká k zachování jejich soukromí,” doplnila společnost své prohlášení.

Případem se zabývá i australská komise na ochranu soukromí. “Jsme si vědomi zpráv a podnikneme kroky směrem k Applu, abychom zjistili další informace,” uvedl komisař Timothy Pilgrim. “Je to důležitá připomínka toho, že všechny společnosti shromažďující osobní informace musí dodržovat pravidla soukromí a musí zajistit, že je zaměstnanci dodržují,” dodal.

Návod IT experta Michala A. Valáška, jak se vyhnout omylu, který udělal Národní bezpečnostní úřad, který v Česku zodpovídá právě za kybernetickou bezp | Video: Michal A. Valášek |  02:42

autor: pv | 14. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama