Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Založte si běžný účet online a získejte spořicí účet s úrokem 3 %

22. 1. 2021 11:05
Nenávratně pryč jsou doby, kdy musel žadatel o běžný účet do banky. V Raiffeisenbank jej lze nově založit za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky. Vše je možné zařídit jednoduše a rychle na webových stránkách banky, a to prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače.
Založte si běžný účet online a získejte spořicí účet s úrokem 3 %
Založte si běžný účet online a získejte spořicí účet s úrokem 3 % | Foto: Komerční sdělení

Zejména v období poznamenaném dopadem pandemie COVID-19 se banka snaží vyjít vstříc novým i stávajícím klientům a umožnit maximální dostupnost svých služeb v online prostředí. Klienti Raiffeisenbank tak již dnes mohou 95 % všech svých běžných bankovních služeb zvládnout plně online bez nutnosti osobního kontaktu.

Novým klientům k založenému účtu navíc banka aktuálně zdarma sjednává spořicí účet s úrokovou sazbou 3 % p. a. na šest měsíců pro zůstatek do 150 000 Kč, vklady do 500 tisíc banka zhodnocuje sazbou 0,3 %. Po uplynutí 6 měsíců zvýhodněné sazby navíc činí úrok při aktivním využívání účtu 0,6 %, což je i tak více, než nabízí většina ostatních bank.

Online účet u Raiffeisenbank
Online účet u Raiffeisenbank | Foto: Raiffeisenbank

K založení účtu online stačí připojení k internetu, mobilní telefon a běžný účet v jiné bance. V žádosti na webových stránkách klient vyplní základní osobní údaje a pomocí telefonu vyfotí občanský průkaz a jeden další doklad - řidičský průkaz nebo pas. Pro ověření totožnosti banka vyžaduje pořízení fotografie klienta tzv. "selfie" a zaslání 1 koruny z existujícího účtu žadatele u jiné banky.

"Aktuálně si touto cestou mohou založit běžný účet občané České republiky starší 18 let, a to konkrétně Chytrý a Aktivní účet pro fyzické osoby. Na dalším rozvoji intenzivně pracujeme a v blízké budoucnosti bychom chtěli rozšířit možnost založení účtu online i na malé a střední podnikatele," říká Petr Šíma, manažer digitálních prodejů v Raiffeisenbank.

Žádost lze pohodlně a jednoduše vyřídit na mobilním telefonu i na počítači. Na počátku roku 2021 plánuje banka umožnit zřízení běžného účtu pro fyzické osoby také prostřednictvím aplikace Mobilní eKonto.

Raiffeisenbank - spořící účet
Raiffeisenbank - spořící účet | Foto: Raiffeisenbank
 

Právě se děje

před 58 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy