Zakrslý králík způsobil poplach na letišti. Personál se ho ujal a dal mu jméno Boeing

Magazín Magazín
14. 7. 2018 8:02
Králičí sameček byl objeven na letištních toaletách. Do té doby, než zvířecí záchranáři přijdou na jeho identitu, se bude jmenovat Boeing.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Netypický falešný poplach řešila australská federální policie. Speciální policejní jednotka byla povolána k nehlídanému zavazadlu na dámských toaletách na letišti v Adelaide.

Místo nebezpečné výbušniny však objevili vystrašené mládě zakrslého králíka, které na sobě mělo červený postroj. Komu králíček patří, však policisté nezjistili.

"Tohle je první takový případ, který jsem během své šestadvacetileté kariéry řešila," uvedla Nalika Van Loenenová z australské zvířecí organizace Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals Australia, která si zvíře převzala do péče.

Podle ní byl sameček ve velmi dobrém stavu, socializován a oblečen do postroje, což nechalo záchranáře na pochybách, proč by jej někdo opouštěl. Organizace tak nyní hledá jeho majitele.

Van Loenenová si myslí, že majitelka opouštěla zemi, a proto zvíře nechala na místě, kde si jej někdo brzy všimne, anebo jej chtěla propašovat na palubu, ale v posledním momentě si to rozmyslela, citoval ji server Travel and Leisure.

Zaměstnanci letiště dali králíkovi jméno Boeing, dokud nezjistí jeho skutečnou identitu.

Video: O co se starají dispečeři na pražském letišti?

Dispečer na letišti musí odbavit až 500 letů denně. Podívejte se, jak funguje centrální provozní dispečink | Video: Tomáš Cetkovský, Magdaléna Daňková, Terezie Drechslerová
 

Právě se děje

před 8 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 24 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy