reklama
 
 

Zakrslý králík způsobil poplach na letišti. Personál se ho ujal a dal mu jméno Boeing

14. 7. 2018 8:02
Králičí sameček byl objeven na letištních toaletách. Do té doby, než zvířecí záchranáři přijdou na jeho identitu, se bude jmenovat Boeing.

Netypický falešný poplach řešila australská federální policie. Speciální policejní jednotka byla povolána k nehlídanému zavazadlu na dámských toaletách na letišti v Adelaide.

Místo nebezpečné výbušniny však objevili vystrašené mládě zakrslého králíka, které na sobě mělo červený postroj. Komu králíček patří, však policisté nezjistili.

"Tohle je první takový případ, který jsem během své šestadvacetileté kariéry řešila," uvedla Nalika Van Loenenová z australské zvířecí organizace Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals Australia, která si zvíře převzala do péče.

Podle ní byl sameček ve velmi dobrém stavu, socializován a oblečen do postroje, což nechalo záchranáře na pochybách, proč by jej někdo opouštěl. Organizace tak nyní hledá jeho majitele.

Van Loenenová si myslí, že majitelka opouštěla zemi, a proto zvíře nechala na místě, kde si jej někdo brzy všimne, anebo jej chtěla propašovat na palubu, ale v posledním momentě si to rozmyslela, citoval ji server Travel and Leisure.

Zaměstnanci letiště dali králíkovi jméno Boeing, dokud nezjistí jeho skutečnou identitu.

Video: O co se starají dispečeři na pražském letišti?

Dispečer na letišti musí odbavit až 500 letů denně. Podívejte se, jak funguje centrální provozní dispečink | Video: Tomáš Cetkovský, Magdaléna Daňková, Terezie Drechslerová |  02:01

autor: Magazín | 14. 7. 2018 8:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama