Zákazníci v šoku: Vandal močil na vystavené ovoce

Zahraničí Zahraničí
25. 9. 2013 11:10
Agresivního opilce zatkla policie a obvinila jej z vandalismu
Zákazníci, kteří se v té době nacházeli v úseku ovoce a zeleniny, byli zděšeni (ilustrační foto).
Zákazníci, kteří se v té době nacházeli v úseku ovoce a zeleniny, byli zděšeni (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Göteborg - Kuriózní zprávu přinesl server anglicky psaných zpráv ze Švédska The Local. Po jejím přečtení možná začal nejeden zákazník kontrolně očichávat ovoce a zeleninu v obchodech.

V Göteborgu, v druhém největším městě Švédska, totiž přišel muž do supermarketu a vymočil se na vystavené ovoce.

Svědci nevěřili svým očím a ihned volali policii. Oznámili jí, že dotyčný vyprázdnil svůj močový měchýř na jablka a pomeranče.

"To je poprvé, co jsem o takovém incidentu slyšel," řekl mluvčí göteborské policie Victor Prästbacka švédskému deníku Aftonbladet.

Když muži zákona dorazili na místo, vandal se choval agresivně a musel být zpacifikován. Ukázalo se také, že je opilý.

"Ovoce bylo v ceně 700 švédských korun (cca 2100 Kč) a již zmizelo v odpadu," dodal policejní mluvčí."

Tak vypadá nejsmradlavější práce na světě:

Není to poprvé, co takový přestupek v zemi řeší. Loni na východě Švédska zase jiný opilý muž pomočil pizzy jako trest za to, že ho nechtějí pustit opilého do pizzerie.

Hříšník močící na ovoce byl obviněn jen z vandalismu, ale vtipálkové v diskusích již začínají spekulovat, zda to také není porušení konvence o zákazu biologických zbraní.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy