Zákazníci v šoku: Vandal močil na vystavené ovoce

Zahraničí Zahraničí
25. 9. 2013 11:10
Agresivního opilce zatkla policie a obvinila jej z vandalismu
Zákazníci, kteří se v té době nacházeli v úseku ovoce a zeleniny, byli zděšeni (ilustrační foto).
Zákazníci, kteří se v té době nacházeli v úseku ovoce a zeleniny, byli zděšeni (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Göteborg - Kuriózní zprávu přinesl server anglicky psaných zpráv ze Švédska The Local. Po jejím přečtení možná začal nejeden zákazník kontrolně očichávat ovoce a zeleninu v obchodech.

V Göteborgu, v druhém největším městě Švédska, totiž přišel muž do supermarketu a vymočil se na vystavené ovoce.

Svědci nevěřili svým očím a ihned volali policii. Oznámili jí, že dotyčný vyprázdnil svůj močový měchýř na jablka a pomeranče.

"To je poprvé, co jsem o takovém incidentu slyšel," řekl mluvčí göteborské policie Victor Prästbacka švédskému deníku Aftonbladet.

Když muži zákona dorazili na místo, vandal se choval agresivně a musel být zpacifikován. Ukázalo se také, že je opilý.

"Ovoce bylo v ceně 700 švédských korun (cca 2100 Kč) a již zmizelo v odpadu," dodal policejní mluvčí."

Tak vypadá nejsmradlavější práce na světě:

Není to poprvé, co takový přestupek v zemi řeší. Loni na východě Švédska zase jiný opilý muž pomočil pizzy jako trest za to, že ho nechtějí pustit opilého do pizzerie.

Hříšník močící na ovoce byl obviněn jen z vandalismu, ale vtipálkové v diskusích již začínají spekulovat, zda to také není porušení konvence o zákazu biologických zbraní.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy