Zákaz mečů, pistolí i magických zbraní. Německý festival videoher reaguje na teror v Evropě

Magazín Magazín
4. 8. 2016 14:49
Největší videoherní festival na světě, kolínský Gamescom, letos zpřísnil v reakci na nedávné útoky v Evropě bezpečnostní opatření. Návštěvníkům, kteří na akci přijdou v kostýmech svých oblíbených postav z počítačových her, zakázal vstup s imitacemi zbraní.
Postavy z videohry Halo.
Postavy z videohry Halo. | Foto: Halo 5

Letošní ročník videoherního veletrhu v německém Kolíně nad Rýnem poznamenají přísná bezpečností opatření. Kvůli množícím se násilným incidentům napříč Evropou se organizátoři rozhodli zakázat veškeré imitace zbraní a vstup s batohy. Píše o tom web Polygon.com.

Největší evropský herní veletrh proslul mimo jiné i divokými kostýmy, ve kterých se během akce prezentují v prostorách kolínského výstaviště hráči počítačových her. Převlékají se za své oblíbené postavy, ke kterým neodmyslitelně patří historické meče, futuristické střelné zbraně a nejrůznější bojové předměty. A právě tomu letos udělali pořadatelé přítrž.

Návštěvníci mají doma nechat i batohy a tašky včetně předmětů, které „nezbytně nepotřebují k návštěvě akce“. Organizátoři už předem upozorňují, že zpřísnění bezpečnostních opatření si vyžádá delší fronty u vstupů.

Pořadatelé Gamescomu neupřesnili, jaký konkrétní incident je vedl k tomu, že se rozhodli oproti minulým ročníkům zpřísnit bezpečnost, herní weby to dávají do souvislostí s červencovou střelbou v Mnichově, kdy 18letý mladík zabil devět lidí.

Gamescom, který letos proběhne od 18. do 21. srpna, patří mezi největší herní veletrhy na světě, loni ho navštívilo téměř 350 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy