reklama
 
 

Zákaz mečů, pistolí i magických zbraní. Německý festival videoher reaguje na teror v Evropě

4. 8. 2016 14:49
Největší videoherní festival na světě, kolínský Gamescom, letos zpřísnil v reakci na nedávné útoky v Evropě bezpečnostní opatření. Návštěvníkům, kteří na akci přijdou v kostýmech svých oblíbených postav z počítačových her, zakázal vstup s imitacemi zbraní.

Letošní ročník videoherního veletrhu v německém Kolíně nad Rýnem poznamenají přísná bezpečností opatření. Kvůli množícím se násilným incidentům napříč Evropou se organizátoři rozhodli zakázat veškeré imitace zbraní a vstup s batohy. Píše o tom web Polygon.com.

Největší evropský herní veletrh proslul mimo jiné i divokými kostýmy, ve kterých se během akce prezentují v prostorách kolínského výstaviště hráči počítačových her. Převlékají se za své oblíbené postavy, ke kterým neodmyslitelně patří historické meče, futuristické střelné zbraně a nejrůznější bojové předměty. A právě tomu letos udělali pořadatelé přítrž.

Návštěvníci mají doma nechat i batohy a tašky včetně předmětů, které „nezbytně nepotřebují k návštěvě akce“. Organizátoři už předem upozorňují, že zpřísnění bezpečnostních opatření si vyžádá delší fronty u vstupů.

Pořadatelé Gamescomu neupřesnili, jaký konkrétní incident je vedl k tomu, že se rozhodli oproti minulým ročníkům zpřísnit bezpečnost, herní weby to dávají do souvislostí s červencovou střelbou v Mnichově, kdy 18letý mladík zabil devět lidí.

Gamescom, který letos proběhne od 18. do 21. srpna, patří mezi největší herní veletrhy na světě, loni ho navštívilo téměř 350 tisíc lidí.

autor: Magazín | 4. 8. 2016 14:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama