Zákaz mečů, pistolí i magických zbraní. Německý festival videoher reaguje na teror v Evropě

Magazín Magazín
4. 8. 2016 14:49
Největší videoherní festival na světě, kolínský Gamescom, letos zpřísnil v reakci na nedávné útoky v Evropě bezpečnostní opatření. Návštěvníkům, kteří na akci přijdou v kostýmech svých oblíbených postav z počítačových her, zakázal vstup s imitacemi zbraní.
Postavy z videohry Halo.
Postavy z videohry Halo. | Foto: Halo 5

Letošní ročník videoherního veletrhu v německém Kolíně nad Rýnem poznamenají přísná bezpečností opatření. Kvůli množícím se násilným incidentům napříč Evropou se organizátoři rozhodli zakázat veškeré imitace zbraní a vstup s batohy. Píše o tom web Polygon.com.

Největší evropský herní veletrh proslul mimo jiné i divokými kostýmy, ve kterých se během akce prezentují v prostorách kolínského výstaviště hráči počítačových her. Převlékají se za své oblíbené postavy, ke kterým neodmyslitelně patří historické meče, futuristické střelné zbraně a nejrůznější bojové předměty. A právě tomu letos udělali pořadatelé přítrž.

Návštěvníci mají doma nechat i batohy a tašky včetně předmětů, které „nezbytně nepotřebují k návštěvě akce“. Organizátoři už předem upozorňují, že zpřísnění bezpečnostních opatření si vyžádá delší fronty u vstupů.

Pořadatelé Gamescomu neupřesnili, jaký konkrétní incident je vedl k tomu, že se rozhodli oproti minulým ročníkům zpřísnit bezpečnost, herní weby to dávají do souvislostí s červencovou střelbou v Mnichově, kdy 18letý mladík zabil devět lidí.

Gamescom, který letos proběhne od 18. do 21. srpna, patří mezi největší herní veletrhy na světě, loni ho navštívilo téměř 350 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů. Kolony dosahují kolem deseti kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion, dálnice tam zůstává uzavřená. Asi o hodinu později se na 190. kilometru ve směru na Brno srazily tři nákladní vozy, policisté po dvou hodinách provoz obnovili. I tato nehoda je bez zranění. Kamion na 173. kilometru se převrátil před 8:00, policisté odklánějí dopravu mezi 168. a 178. kilometrem na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo plochu dálnice. "Uvidíme, jak půjdou odklízecí práce a jak to půjde, tak provoz na dálnici zase vrátíme," řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Web dopravních informací odhaduje čas zprůjezdnění dálnice kolem 14:00.

před 40 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy