Žádná výmluva, ale boj o holý život. Policista při kontrole nevěřil vlastním očím

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 7. 2020 10:34
Měla to být rutinní kontrola. Policista v australském Queenslandu zastavil řidiče, který překročil povolenou rychlost. 27letý muž v dodávce nervózně gestikuloval něco o tom, že ho napadl přímo při jízdě jedovatý had. Policista po prohlédnutí korby zjistil, že tentokrát o lacinou výmluvu nejde.
Silniční kontrola zastavila australana, kterého kousl had | Video: Reuters

Incident se přihodil v polovině června, policie záběry z kontroly uvolnila až tento týden. Řidič dodávky strážcům zákona řekl, že smrtelně jedovatá pakobra na něj zaútočila přímo za jízdy. Ubránil se nožem, pak zastavil a mrtvého hada hodil na korbu. Bál se, že ho had uštknul, proto prý spěchal do nejbližší nemocnice.

Přivolaní zdravotníci uštknutí vyloučili s tím, že řidič utrpěl jen šok. Těšit ho mohlo také to, že se vyhnul pokutě. Pro jeho snahu o co nejrychlejší dopravu do nemocnice totiž policisté měli pochopení, jed pakobry dokáže zabít člověka do 15 minut.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy