Žádná výmluva, ale boj o holý život. Policista při kontrole nevěřil vlastním očím

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 7. 2020 10:34
Měla to být rutinní kontrola. Policista v australském Queenslandu zastavil řidiče, který překročil povolenou rychlost. 27letý muž v dodávce nervózně gestikuloval něco o tom, že ho napadl přímo při jízdě jedovatý had. Policista po prohlédnutí korby zjistil, že tentokrát o lacinou výmluvu nejde.
Silniční kontrola zastavila australana, kterého kousl had | Video: Reuters

Incident se přihodil v polovině června, policie záběry z kontroly uvolnila až tento týden. Řidič dodávky strážcům zákona řekl, že smrtelně jedovatá pakobra na něj zaútočila přímo za jízdy. Ubránil se nožem, pak zastavil a mrtvého hada hodil na korbu. Bál se, že ho had uštknul, proto prý spěchal do nejbližší nemocnice.

Přivolaní zdravotníci uštknutí vyloučili s tím, že řidič utrpěl jen šok. Těšit ho mohlo také to, že se vyhnul pokutě. Pro jeho snahu o co nejrychlejší dopravu do nemocnice totiž policisté měli pochopení, jed pakobry dokáže zabít člověka do 15 minut.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy