Americké školství dělá z lidí dělníky. Změnit to chce rapper

pej
7. 1. 2015 10:00
Kanye Westovi hudba nestačí. Hodlá se pustit do reformy amerického školského systému a chce převzít vizionářskou štafetu po zesnulém Stevu Jobsovi.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kanye West oznámil prostřednictvím Twittreu svoje plány do budoucna. Podle všeho mu hudební průmysl už nestačí a hodlá expandovat do architektury, designu, módy, školství i medicíny. "Navážu tam, kde skončil Steve Jobs," oznámil svým fanouškům.

Kanye West
Kanye West | Foto: Reuters

Společnost, kterou pojmenoval DONDA po svojí zesnulé matce, by měla obsahovat dvaadvacet divizí obsazených různorodými profesemi od architektů, grafiků, hudebních producentů, spisovatelů, publicistů, mediálních odborníků, právníků nebo lékařů.

Film, hudba, móda ale i reforma školství

Podle svých slov bude chtít společnosti poskytovat "výrobky a zážitky, po nichž lidé touží a zároveň si je mohou dovolit a které jim budou ulehčovat a zároveň zkrášlovat život. Chceme vytvářet to, co bude splňovat nejenom emocionální ale i běžné lidské potřeby," přiblížil dále Kanye West.

Klip Cruel Summer z produkce společnosti DONDA
Klip Cruel Summer z produkce společnosti DONDA | Video: YouTube, YouTube

O společnosti nejsou zatím známy žádné další podrobnosti. Nemá dokonce ani oficiální webovou stránku. Potvrzenými jmény prvních zaměstnanců jsou například Westův stylista Virgil Abloh, designér Joe Perez nebo fotograf Matthew Williams.

Jeden z prvních projektů s názvem 2016 Olympic bude spuštěn ještě letos a s největším pravděpodobností půjde o natáčení filmu. Rapper se hodlá pustit i do reformy amerického školského systému, který podle něj dělá z lidí pouhé dělníky.

 

Právě se děje

Další zprávy