Začíná český Comic-Con, na Festival fantazie dorazí Teal’c i hvězda Hry o trůny

Magazín Magazín
30. 6. 2016 11:15
Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat v Chotěboři až do neděle 10. července a mělo by na něj dorazit až 3300 návštěvníků. Fanoušci oblíbených knih, filmů nebo seriálů se mohou těšit i na zahraniční hosty Christophera Judge, Iana Beattieho a Ty Ollsona.
Foto: Koláž Aktuálně.cz, Festival fantazie

Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat až do neděle 10. července v Chotěboři a nabídne program nejen pro příznivce sci-fi a fantasy, ale také fanoušky cosplaye, komiksů či populárních filmů a seriálů.

Program 21. ročníku festivalu zahrnuje celkem 25 témat, na své si přijdou fanoušci filmů a seriálů jako Hvězdná brána, Star Trek, Hvězdné války, Doctor Who, Červený trpaslík, Pán prstenů, Hra o trůny nebo Harry Potter. Celkem se návštěvníci mohou těšit na 1400 různých pořadů.

Na festival dorazí i slavní zahraniční herci. Besedovat s návštěvníky bude Ian Beattie, severoirský herec populární díky roli v seriálu Hra o trůny, Christopher Judge, který se proslavil jako Teal’c ve Hvězdné bráně, nebo Ty Olsson známý ze seriálů Lovci duchů, The 100 nebo Battlestar Galactica.

Na své si přijdou i fanoušci her všeho druhu. Ve velkých hernách si budou moci vyzkoušet hry taneční, deskové, karetní, ale i hry na hrdiny. Ve speciálním programu lze pak najít kostýmovou soutěž, divadelní představení, diskotéky či party.

Již 21. ročník festivalu bude probíhat od 30. června do 10. července v Chotěboři. Pořadatelé očekávají účast až 3300 návštěvníků.

Do kin vstupuje sedmá epizoda Star Wars: Síla se probouzí. Jak velký fenomén to je, zjistil Filip Horký. Strávil večer se skalními fanoušky Star Wars. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy