Začíná český Comic-Con, na Festival fantazie dorazí Teal’c i hvězda Hry o trůny

Magazín Magazín
30. 6. 2016 11:15
Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat v Chotěboři až do neděle 10. července a mělo by na něj dorazit až 3300 návštěvníků. Fanoušci oblíbených knih, filmů nebo seriálů se mohou těšit i na zahraniční hosty Christophera Judge, Iana Beattieho a Ty Ollsona.
Foto: Koláž Aktuálně.cz, Festival fantazie

Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat až do neděle 10. července v Chotěboři a nabídne program nejen pro příznivce sci-fi a fantasy, ale také fanoušky cosplaye, komiksů či populárních filmů a seriálů.

Program 21. ročníku festivalu zahrnuje celkem 25 témat, na své si přijdou fanoušci filmů a seriálů jako Hvězdná brána, Star Trek, Hvězdné války, Doctor Who, Červený trpaslík, Pán prstenů, Hra o trůny nebo Harry Potter. Celkem se návštěvníci mohou těšit na 1400 různých pořadů.

Na festival dorazí i slavní zahraniční herci. Besedovat s návštěvníky bude Ian Beattie, severoirský herec populární díky roli v seriálu Hra o trůny, Christopher Judge, který se proslavil jako Teal’c ve Hvězdné bráně, nebo Ty Olsson známý ze seriálů Lovci duchů, The 100 nebo Battlestar Galactica.

Na své si přijdou i fanoušci her všeho druhu. Ve velkých hernách si budou moci vyzkoušet hry taneční, deskové, karetní, ale i hry na hrdiny. Ve speciálním programu lze pak najít kostýmovou soutěž, divadelní představení, diskotéky či party.

Již 21. ročník festivalu bude probíhat od 30. června do 10. července v Chotěboři. Pořadatelé očekávají účast až 3300 návštěvníků.

Do kin vstupuje sedmá epizoda Star Wars: Síla se probouzí. Jak velký fenomén to je, zjistil Filip Horký. Strávil večer se skalními fanoušky Star Wars. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy