Začíná český Comic-Con, na Festival fantazie dorazí Teal’c i hvězda Hry o trůny

Magazín Magazín
30. 6. 2016 11:15
Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat v Chotěboři až do neděle 10. července a mělo by na něj dorazit až 3300 návštěvníků. Fanoušci oblíbených knih, filmů nebo seriálů se mohou těšit i na zahraniční hosty Christophera Judge, Iana Beattieho a Ty Ollsona.
Foto: Koláž Aktuálně.cz, Festival fantazie

Ve čtvrtek 30. června začíná největší přehlídka popkultury v Česku – Festival fantazie. Ten bude probíhat až do neděle 10. července v Chotěboři a nabídne program nejen pro příznivce sci-fi a fantasy, ale také fanoušky cosplaye, komiksů či populárních filmů a seriálů.

Program 21. ročníku festivalu zahrnuje celkem 25 témat, na své si přijdou fanoušci filmů a seriálů jako Hvězdná brána, Star Trek, Hvězdné války, Doctor Who, Červený trpaslík, Pán prstenů, Hra o trůny nebo Harry Potter. Celkem se návštěvníci mohou těšit na 1400 různých pořadů.

Na festival dorazí i slavní zahraniční herci. Besedovat s návštěvníky bude Ian Beattie, severoirský herec populární díky roli v seriálu Hra o trůny, Christopher Judge, který se proslavil jako Teal’c ve Hvězdné bráně, nebo Ty Olsson známý ze seriálů Lovci duchů, The 100 nebo Battlestar Galactica.

Na své si přijdou i fanoušci her všeho druhu. Ve velkých hernách si budou moci vyzkoušet hry taneční, deskové, karetní, ale i hry na hrdiny. Ve speciálním programu lze pak najít kostýmovou soutěž, divadelní představení, diskotéky či party.

Již 21. ročník festivalu bude probíhat od 30. června do 10. července v Chotěboři. Pořadatelé očekávají účast až 3300 návštěvníků.

Do kin vstupuje sedmá epizoda Star Wars: Síla se probouzí. Jak velký fenomén to je, zjistil Filip Horký. Strávil večer se skalními fanoušky Star Wars. | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy