Fila: Penny se utrhla ze řetězu. Dopadne to příšerně, říkáte si v každém díle Letušky

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
19. 12. 2020 7:30
Seriál Letuška od HBO je taková laskominka na zakončení roku. Velmi lehkonoze se pohybuje mezi komedií a thrillerem, tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi seriálu Letuška. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Hlavní roli panikařící a prchající letušky hraje Kaley Cuocová, kterou čeští diváci znají zejména ze sitkomu Teorie velkého třesku, kde ztvárnila postavu Penny. "Herečka dokazuje, že umí i dramatickou polohu. Seriál z ní ždímá všechny možnosti a Cuocová to využívá naplno," popisuje Fila.

Podstatné na přeskakování mezi hereckými polohami je podle něj to, že hlavní hrdinka je alkoholička, u které nesmyslné chování působí logicky. "Seriál Letuška je tak trochu náborový leták pro anonymní alkoholiky," dodává s nadsázkou kritik.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy