Fila: Penny se utrhla ze řetězu. Dopadne to příšerně, říkáte si v každém díle Letušky

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
19. 12. 2020 7:30
Seriál Letuška od HBO je taková laskominka na zakončení roku. Velmi lehkonoze se pohybuje mezi komedií a thrillerem, tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi seriálu Letuška. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Hlavní roli panikařící a prchající letušky hraje Kaley Cuocová, kterou čeští diváci znají zejména ze sitkomu Teorie velkého třesku, kde ztvárnila postavu Penny. "Herečka dokazuje, že umí i dramatickou polohu. Seriál z ní ždímá všechny možnosti a Cuocová to využívá naplno," popisuje Fila.

Podstatné na přeskakování mezi hereckými polohami je podle něj to, že hlavní hrdinka je alkoholička, u které nesmyslné chování působí logicky. "Seriál Letuška je tak trochu náborový leták pro anonymní alkoholiky," dodává s nadsázkou kritik.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy