Zábavní parky v Německu. Musíte je navštívit!

Ilona Víchová
9. 7. 2012 11:51
Dovolená, která bude děti bavit

Chcete vyrazit někam, kde vaše děti doslova zešílí? Zábavní parky jsou ideální volbou dovolené pro rodiny s dětmi. Ani jeden člen se rozhodně nebude nudit. Vyzkoušet můžete hned několik zábavních parků v Německu. Spousta atrakcí, zajímavostí, dobrot a zábavy.

Zábavní park Phantasialand

Jedenadvacet kilometrů od Kolína nad Rýnem se nachází německý zábavní park Phantasialand. Sedm tematických zón zaručuje nekonečnou zábavu a adrenalin.

Foto: zabavniparky.cz

Svou rozlohou nepatří zrovna k těm největším zábavním parkům, ale historií sahá až do roku 1967, kdy byl slavnostně otevřený Gottliebem Löffelhaltem a Richardem Smithem. Park je určený malým dětem, adrenalinovým šílencům i seniorům. Procházet můžete jednotlivé celky jako je Alt Berlin, Fantasy, Mexico, Silver City, China Town, Mystery a Deep in Africa. Na své si přijdou milovníci horských i vodních drah. K dispozici je 4D kino, volný pád, otáčivé lavice, relaxační projížďky, kolotoče a mnoho úchvatných show.

Speciálně pro děti je autodrom ,nebo skákání na gumě. Odvážní si užijí při volném pádu. Největším lákadlem parku je Black Mamba, jde o zavěšenou horskou dráhu, která osmdesátikilometrovou rychlostí projíždí mezi skalami. Oblíbené jsou i horské dráhy Winjas Fear, která projíždí budovami a otáčí se kolem své osy. Zážitkem bude lavice Talocan, kdy vzhůru nohama budete ještě postříkáni vodou. Pro vláčkové nadšence, je zde dlouhá atrakce Colorado Adventure, která jezdí mezi skalami a dlouhými tunely.

Foto: zabavniparky.cz

Přímo v komplexu se můžete nechat ubytovat. K dispozici je hotel ve stylu čínské architektury, v africké části na vás čeká hotel Matamba nebo klidně přespěte v indiánských stanech. Za 18 euro si děti v parku užijí celý den a navštíví kteroukoliv část. Dospělého člověka vyjde denní vstupné na 38,50 euro. U takového parku se vyplatí kupovat více denní vstupné.

Europark - adrenalinové šílenství

Europark patří mezi nejkrásnější zábavní park v Německu. Celkem 15 tematických částí vás zabaví na několik dní. Jednotlivá témata odpovídají evropským státům.

Foto: zabavniparky.cz

V každé z těchto částí můžete vyzkoušet oblastní gastronomii, kulturu a obdivovat architekturu. Celkem 70 hektarů nabízí přes 100 různých atrakcí, show a muzikálů. V zábavním parku je k dispozici nespoutaný adrenalin, ale také příjemné relaxování.

Opravdovou bombou je nejvyšší horská dráha v Evropě Silver Star, která má úctyhodných 73 metrů. Poseidon je kombinací vodní a horské dráhy. Projížďka ve tmě čeká na návštěvníky na horské dráze Eurosat. Šílené otáčivé vozíky nabízí horská dráha Euromir. Projděte si jednotlivé části parku Arena Show, Globe Show, Varieté Show, Ledovou Show, Dětský muzikál, Euromaus Show. K dispozici jsou kouzelníci, tanečnice, umělci a zábavné kostýmy.

Foto: zabavniparky.cz

Celý areál snadno objedete vlakem od Severního mysu až po Andalusii. Europark se nachází poblíž města Freiburg, blízko hranic s Francií a Švýcarskem. Celodenní vstupné pro děti do 11 let stojí 33 euro. Atrakcí je narozeninové volné vstupné. Vaše ratolest bude mít v den svých narozenin vstup zdarma. Dospělá osoba zaplatí za celý den 37,50 euro.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy