reklama
 
 

Vydejte se za přírodními krásami Vysokých Taur

11. 5. 2017
Video: Österreich Werbung |  01:40
Národní park Vysoké Taury je největší přírodní chráněnou oblastí v Rakousku, minimálně narušenou lidskou činností. V této oblasti spatříte mnoho živočichů a rostlin jinde již vzácných, nebo zcela vymizelých. S pomocí strážců objevíte nejeden z pokladů zdejší fauny a flóry. Článek je součástí speciálního projektu Dovolená v Rakousku, který vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung, specialistou na letní i zimní dovolenou v Rakousku.
Letní dovolená v Rakousku

Letní dovolená v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který mapuje nejzajímavější místa Rakouska.

Další tipy na dovolenou najdete zde >>

Komerční projekt - Na obloze se majestátně vznáší orlosup bradatý a tiše sleduje, kde se co šustne na horských lukách pokrytých pestrým kobercem kvetoucích vzácných bylin. Na strmých skalách lze tu a tam zahlédnout obratné kamzíky či kozorožce. Ticho zdejší krajiny přeruší tajemné hlasité pískání plachého sviště, který ze svého úkrytu varuje své druhy. Takové a mnohé další zážitky si lze vychutnávat při troše obezřetnosti a pozornosti ve Vysokých Taurách, bedlivě střežené oblasti chráněného přírodního parku.

Díky strážcům se zdejší přírodu daří uchovávat přirozeně divokou a až panensky čistou. Strážce zde však nepůsobí jen v roli přísných ochránců, znají zde každý kout a vědí, kde najít skryté vzácnosti přírodní pokladnice Vysokých Taur. Se strážci Národního parku se dostanete i na místa, která byste jinak sami patrně ani nenašli, a objevíte s nimi mnoho dobře maskovaných pokladů divočiny alpského území. Nezapomeňte si však do batohu mimo jiné přibalit dalekohled, při pozorování přírody a volně žijících zvířat se vám bude jistě hodit. Nezapomenutelným zážitkem se stane také výlet do fascinujícího světa "věčného ledu". Při procházce ledovcovou naučnou stezkou Innergschlöss vás zajisté uchvátí pohledy na impozantní ledovcovou krajinu a na ledovcovou bránu.

Vraťme se ale k pestrosti přírody a zdejší vegetace, která své kouzlo mění podle roční doby. Nekonečné koberce horských rododendronů a dalších květin se zde rozvinou na přelomu jara a léta. Podpoří tak romantiku zdejších údolí. Na podzim krajinu naopak přenádherně probarví pestrá paleta nejrůznějších stromů, mezi kterými se tu a tam vyskytují i majestátné, velmi odolné borovice limby. Neméně zajímavé jsou však Vysoké Taury i v ostatních ročních obdobích. Pokaždé tu najdete něco, co jste při minulé návštěvě přehlédli, nebo co jste v jiném období ani vidět nemohli.

Strážci Národního parku se ovšem s vámi jistě rádi podělí také o své znalosti zdejších zvyků a tradic a povyprávějí i mnoho poutavých osobních příběhů.

Vydejte se proto do východotyrolské části Národního parku Vysoké Taury, těšte se z ticha a samoty v přírodě. Každým zdolaným výškovým metrem se budete vzdalovat od shonu všedních dnů a přibližovat se k nejvyšším horám v Rakousku jako jsou Grossglockner a Grossvenediger.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: | 11. 5. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama