Za bruslením na střechu obchodního domu? V Praze ano

td
23. 1. 2012 14:45
Obyvatelé Prahy si mohou vybrat hned z několika dočasných kluzišť, zimních stadionů a přírodních ledových ploch
Foto: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas

S příchodem ledna se Česká republika konečně dočkala počasí, které přeje všem zimním sportům. Kromě sjezdového lyžování a běžek mezi ně patří také bruslení, občas ale bývá těžké najít vhodnou ledovou plochu.

Obyvatelé menších měst a vesnic si vystačí se zamrzlým rybníkem nebo zimním stadionem, velké množství upravených bruslařských ploch lze nalézt ale i v Praze. Pražané si tak můžou zabruslit nejen na zamrzlé přehradě nebo rybníku, ale i v obchodních centrech nebo na speciálních kluzištích.

Za kvalitním bruslením není třeba cestovat nijak daleko, několik oblíbených míst se totiž nachází hned v centru české metropole. Mezi ně patří například bruslařská plocha na Ovocném trhu poblíž metra Můstek, která je otevřena až do konce ledna každý den od 10 do 22 hodin.

Pro zapomnětlivé je připravena půjčovna bruslí a za vstup na led není nutné platit. Přímo na Praze 1 láká návštěvníky také kluziště Na Františku s nepravidelnou otevírací dobou. Bruslaři za vstup zaplatí 50 korun za dospělého, za dítě potom 30 korun.

Zabruslete si na střeše

Žákyně dobřichovické školy odcházejí po hodině tělocviku, kterou měly výjimečně na zamrzlé řece nad splavem.
Žákyně dobřichovické školy odcházejí po hodině tělocviku, kterou měly výjimečně na zamrzlé řece nad splavem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Zajímavý zážitek nabízí dočasná pražská kluziště, která jsou vytvořena speciálně pro letošní zimu. Velké lákadlo pro malé i velké bruslaře představuje ledová plocha na střeše Galerie Harfa.

Kromě skvělého bruslení si návštěvníci užijí i neobyčejného výhledu na Prahu, k dispozici jim bude půjčovna bruslí i doprovodný program v podobě nejrůznějších show a vystoupení. Galerie Harfa pořádá i večerní bruslení, které začíná v 19:30 a končí až ve 22 hodin. Ve všední dny je ledová plocha přístupná od 15 hodin do 18:30, o víkendu lze pak bruslit už od 13 hodin.

S podobnou nabídkou přichází i další obchodní centra, například Europark poskytuje bruslení zdarma až do 4. března 2012. Na dočasném kluzišti mohou děti soutěžit v pohádkových kláních, nejaktivnější sportovci budou potom na konci sezóny odměněni věcnými cenami. Každé sobotní odpoledne je potom v nákupním centru Štěrboholy vyhrazeno právě dětem.

Za bruslením mohou Pražané vyrazit také do přírody, nejčastějším cílem milovníků přirozeného ledu bývá Hostivařská přehrada, Hamerský rybník nebo Botič. Bruslaři však musí dbát na vhodné podmínky, na rozdíl od kluzišť jim totiž nikdo nemůže zaručit, že led je dostatečně silný a při vstupu na ledovou plochu jim nehrozí žádné nebezpečí. Téměř celoroční bruslení naopak zajišťují zimní stadiony, mezi takové patří například zimní stadion Nikolajka nebo zimní stadion Hasa.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy