Z pochodu do Oblasti 51 bude festival oslavující UFO v blízkém městě. To se teď bouří

Magazín Magazín
19. 8. 2019 12:02
Muž stojící za zrušeným davovým pochodem do Oblasti 51 připravuje na září hudební festival Alienstock. Zájemci z řad dvou milionů lidí, které se přidaly k původní facebookové události, na něm podle organizátorů budou moci bezpečně vyjádřit své nadšení nad domnělou existencí mimozemšťanů. Vedení nevadského města Rachel, u kterého se má akce konat, ovšem případné návštěvníky od účasti odrazuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Facebooková událost, při níž víc než dva miliony lidí plánovaly vtrhnout do přísně střežené Oblasti 51, se zrušila. Organizátor akce, která měla odhalit, jestli americké letectvo skrývá ve vojenském komplexu důkazy o existenci mimozemšťanů, totiž celou věc od začátku bral jako vtip.

Nadšení, které původní plán vyvolal, ovšem žije dál. Jeho iniciátor Matty Roberts se teď totiž podle zpravodajské sítě Sky News spojil s organizačním týmem The Hidden Sound, aby společně uspořádali party v poušti. Bujarý večírek s názvem Alienstock by se měl konat příští měsíc v nevadském městě Rachel, které je nejbližším obytným místem v okolí Oblasti 51.

Organizátoři všem zúčastněným slibují hudební festival se známými umělci, na kterém budou moci bezpečně vyjádřit zájem o existenci mimozemského života. Vedení města se však k celé akci vyjádřilo skepticky a nabádá potenciální zájemce, aby své plány přehodnotili.

"Tři dny trvající festival nepochybně přiláká podvodníky, kteří se budou snažit vydělat na vzniklém zmatku. Lidé by se měli ve vlastním zájmu plánované události vyhnout, protože místní obyvatelé z ní vůbec nemají radost a podle toho budou reagovat. Nikdo z organizátorů se jich na nic neptal, takže je vysoce pravděpodobné, že akce skončí špatně," napsalo město v oficiálním vyjádření.

Kritici Alienstocku, jehož organizátoři teď vybírají finanční příspěvky, ho přirovnávají k nechvalně proslulému Fyre Festivalu. Ten se měl stát přepychovým hudebním festivalem s místem konání na Bahamách, ale nakonec se proměnil ve velký chaos.

Hosté při něm totiž například spali ve stanech, které tu zůstaly po hurikánu, nebo na místo slibovaných gastronomických lahůdek dostali jen obyčejné sýrové sendviče. Za vstupenky přitom někteří z nich zaplatili až 75 tisíc dolarů (více než 1,7 milionu korun). Celý incident vyústil v rozsudek, který dostal spoluzakladatele Fyre Festivalu Billyho McFarlanda na šest let za mříže.

Video: Zachraňuju životy astronautům, aby je na Marsu nezabil blesk. Kolonizace bude brzy, říká Lukačevič

Lidstvo bude po Marsu chodit už v blízké budoucnosti, nejdřív bychom ale měli přestat ničit Zemi, než začneme kolonizovat jinou planetu. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Soud EU: Polsko má platit denní pokutu půl milionu eur za pokračování těžby v Turówu

Soudní dvůr Evropské unie vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun) denně za to, že nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów poblíž české hranice. Finanční sankci má Varšava platit do chvíle, než uposlechne jarního příkazu soudu a práce v dole ukončí. Nejvyšší orgán unijní justice to oznámil v tiskové zprávě.

Soud předběžné rozhodnutí o zastavení těžby vydal v květnu po české žalobě, podle níž důl mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Polsko však příkaz dodržet odmítlo a požádalo soud o jeho zrušení s tím, že náhlé zastavení těžby by mohlo způsobit ekologickou katastrofu a pro zemi mělo značné ekonomické následky.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy