Z pochodu do Oblasti 51 bude festival oslavující UFO v blízkém městě. To se teď bouří

Magazín Magazín
19. 8. 2019 12:02
Muž stojící za zrušeným davovým pochodem do Oblasti 51 připravuje na září hudební festival Alienstock. Zájemci z řad dvou milionů lidí, které se přidaly k původní facebookové události, na něm podle organizátorů budou moci bezpečně vyjádřit své nadšení nad domnělou existencí mimozemšťanů. Vedení nevadského města Rachel, u kterého se má akce konat, ovšem případné návštěvníky od účasti odrazuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Facebooková událost, při níž víc než dva miliony lidí plánovaly vtrhnout do přísně střežené Oblasti 51, se zrušila. Organizátor akce, která měla odhalit, jestli americké letectvo skrývá ve vojenském komplexu důkazy o existenci mimozemšťanů, totiž celou věc od začátku bral jako vtip.

Nadšení, které původní plán vyvolal, ovšem žije dál. Jeho iniciátor Matty Roberts se teď totiž podle zpravodajské sítě Sky News spojil s organizačním týmem The Hidden Sound, aby společně uspořádali party v poušti. Bujarý večírek s názvem Alienstock by se měl konat příští měsíc v nevadském městě Rachel, které je nejbližším obytným místem v okolí Oblasti 51.

Organizátoři všem zúčastněným slibují hudební festival se známými umělci, na kterém budou moci bezpečně vyjádřit zájem o existenci mimozemského života. Vedení města se však k celé akci vyjádřilo skepticky a nabádá potenciální zájemce, aby své plány přehodnotili.

"Tři dny trvající festival nepochybně přiláká podvodníky, kteří se budou snažit vydělat na vzniklém zmatku. Lidé by se měli ve vlastním zájmu plánované události vyhnout, protože místní obyvatelé z ní vůbec nemají radost a podle toho budou reagovat. Nikdo z organizátorů se jich na nic neptal, takže je vysoce pravděpodobné, že akce skončí špatně," napsalo město v oficiálním vyjádření.

Kritici Alienstocku, jehož organizátoři teď vybírají finanční příspěvky, ho přirovnávají k nechvalně proslulému Fyre Festivalu. Ten se měl stát přepychovým hudebním festivalem s místem konání na Bahamách, ale nakonec se proměnil ve velký chaos.

Hosté při něm totiž například spali ve stanech, které tu zůstaly po hurikánu, nebo na místo slibovaných gastronomických lahůdek dostali jen obyčejné sýrové sendviče. Za vstupenky přitom někteří z nich zaplatili až 75 tisíc dolarů (více než 1,7 milionu korun). Celý incident vyústil v rozsudek, který dostal spoluzakladatele Fyre Festivalu Billyho McFarlanda na šest let za mříže.

Video: Zachraňuju životy astronautům, aby je na Marsu nezabil blesk. Kolonizace bude brzy, říká Lukačevič

Lidstvo bude po Marsu chodit už v blízké budoucnosti, nejdřív bychom ale měli přestat ničit Zemi, než začneme kolonizovat jinou planetu. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy