Z pochodu do Oblasti 51 bude festival oslavující UFO v blízkém městě. To se teď bouří

Magazín Magazín
19. 8. 2019 12:02
Muž stojící za zrušeným davovým pochodem do Oblasti 51 připravuje na září hudební festival Alienstock. Zájemci z řad dvou milionů lidí, které se přidaly k původní facebookové události, na něm podle organizátorů budou moci bezpečně vyjádřit své nadšení nad domnělou existencí mimozemšťanů. Vedení nevadského města Rachel, u kterého se má akce konat, ovšem případné návštěvníky od účasti odrazuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Facebooková událost, při níž víc než dva miliony lidí plánovaly vtrhnout do přísně střežené Oblasti 51, se zrušila. Organizátor akce, která měla odhalit, jestli americké letectvo skrývá ve vojenském komplexu důkazy o existenci mimozemšťanů, totiž celou věc od začátku bral jako vtip.

Nadšení, které původní plán vyvolal, ovšem žije dál. Jeho iniciátor Matty Roberts se teď totiž podle zpravodajské sítě Sky News spojil s organizačním týmem The Hidden Sound, aby společně uspořádali party v poušti. Bujarý večírek s názvem Alienstock by se měl konat příští měsíc v nevadském městě Rachel, které je nejbližším obytným místem v okolí Oblasti 51.

Organizátoři všem zúčastněným slibují hudební festival se známými umělci, na kterém budou moci bezpečně vyjádřit zájem o existenci mimozemského života. Vedení města se však k celé akci vyjádřilo skepticky a nabádá potenciální zájemce, aby své plány přehodnotili.

"Tři dny trvající festival nepochybně přiláká podvodníky, kteří se budou snažit vydělat na vzniklém zmatku. Lidé by se měli ve vlastním zájmu plánované události vyhnout, protože místní obyvatelé z ní vůbec nemají radost a podle toho budou reagovat. Nikdo z organizátorů se jich na nic neptal, takže je vysoce pravděpodobné, že akce skončí špatně," napsalo město v oficiálním vyjádření.

Kritici Alienstocku, jehož organizátoři teď vybírají finanční příspěvky, ho přirovnávají k nechvalně proslulému Fyre Festivalu. Ten se měl stát přepychovým hudebním festivalem s místem konání na Bahamách, ale nakonec se proměnil ve velký chaos.

Hosté při něm totiž například spali ve stanech, které tu zůstaly po hurikánu, nebo na místo slibovaných gastronomických lahůdek dostali jen obyčejné sýrové sendviče. Za vstupenky přitom někteří z nich zaplatili až 75 tisíc dolarů (více než 1,7 milionu korun). Celý incident vyústil v rozsudek, který dostal spoluzakladatele Fyre Festivalu Billyho McFarlanda na šest let za mříže.

Video: Zachraňuju životy astronautům, aby je na Marsu nezabil blesk. Kolonizace bude brzy, říká Lukačevič

Lidstvo bude po Marsu chodit už v blízké budoucnosti, nejdřív bychom ale měli přestat ničit Zemi, než začneme kolonizovat jinou planetu. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 53 minutami

Francouzské jaderné elektrárny můžou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy