Z ostravské zoo utekl lemur. Viděli ho u krematoria

Domácí Domácí
3. 8. 2010 15:18
Vzácná poloopice spadla do vodního příkopu a doplava na druhá břeh

Ostrava - Zaměstnanci ostravské zoologické zahrady pátrají po uprchlíkovi. Ráno jim z výběhu utekl vzácný lemur vari.

Černobílý primát spadl při skákání ve větvích do vody a doplaval na druhý břeh, kde si už snadno našel cestu pryč z areálu.

Ostravská zoo, stejně jako například pražská, chová totiž lemury tak, že má jejich výběh ohraničený vodním příkopem a ne mřížemi.

Je neškodný, ale pozor na něj!

Svědci naposledy vitální poloopici spatřili u nedalekého krematoria. Vedení proto nyní žádá veřejnost o pomoc s chycením lemura.

"Pokud by se dostal k někomu na zahradu nebo na dvorek, nemusí se bát, zvířátko není nebezpečné," ujišťuje mluvčí zahrady Šárka Kalousková.

Jedním dechem ale upozorňuje, že zvíře není na přímý kontakt s lidmi zvyklé a v případě pocitu ohrožení by se mohlo bránit.

"Můžete jej zkusit nalákat nejlépe na banán či jiné ovoce do nějakého uzavřeného prostoru - kůlny, chodby apod. a okamžitě volat do zoo na tel.: 596 241 269," popsala mluvčí způsob, jak se v přítomnosti uprchlého lemura zachovat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy