Z Orwellovy Farmy zvířat bude videohra. Hráči budou moci rozhodovat i o politických událostech

Magazín Magazín
Aktualizováno 13. 9. 2017 23:06
Slavný román George Orwella o povstání zvířat proti lidem vyjde koncem příštího léta jako videohra. Hráči budou svědky všech soudobých politických událostí a budou moci mít na ně vliv. Za hrou stojí nezávislý tým zkušených herních vývojářů.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat. | Foto: Louis De Rochemont Associates

Slavný román George Orwella z roku 1945 popisující povstání hospodářských zvířat vedených prasaty proti lidem se dočká stejnojmenné videohry, napsal server Konbini.

Hráči si budou moci vybrat některou ze zvířecích rolí a budou svědky všech politických událostí v knize. Kromě toho budou muset udělat také důležitá rozhodnutí, která budou mít následně vliv na odehrávající se události.

Nadčasový a univerzální význam Orwellovy Farmy

Videohru vytvořil nezávislý tým známých herních vývojářů, jako je Imre Jele (zakladatel Bossa Studios), Andy Payne (pracoval například na Just Flight a AppyNation) a George Backer (pracoval na sérii Fable, založil A Brave Plan). Hra bude prvotně vydána pro počítače, ale následovat budou i další platformy. Vyjít by podle magazínu DualShockers měla koncem příštího léta.

Zatímco Orwellova kniha byla zamýšlenou kritikou Sovětského svazu, tvůrci hry interpretují příběh ze širší perspektivy.

Oficiálně je zápletka popisována jako "alegorie absolutní moci a totalitní autority s ostrou satirou a strašlivým varováním". A podle autorů má nadčasový a univerzální význam.

"Tvoření této hry není jen o zábavě nebo o umění, je to o sociální a kulturní zodpovědnosti. Proto si musíme být jistí, že projekt nebude poškozován financemi pocházejícími ze zdrojů, jejichž činnost je v rozporu s Orwellovým poselstvím a hodnotami našeho nezávislého týmu," sdělil Imre Jele.

Farma zvířat byla v roce 1954 zpracována jako animovaný film a v roce 1999 vznikl hraný televizní film režiséra Johna Stephensona.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy