Z Orwellovy Farmy zvířat bude videohra. Hráči budou moci rozhodovat i o politických událostech

Magazín Magazín
Aktualizováno 13. 9. 2017 23:06
Slavný román George Orwella o povstání zvířat proti lidem vyjde koncem příštího léta jako videohra. Hráči budou svědky všech soudobých politických událostí a budou moci mít na ně vliv. Za hrou stojí nezávislý tým zkušených herních vývojářů.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat. | Foto: Louis De Rochemont Associates

Slavný román George Orwella z roku 1945 popisující povstání hospodářských zvířat vedených prasaty proti lidem se dočká stejnojmenné videohry, napsal server Konbini.

Hráči si budou moci vybrat některou ze zvířecích rolí a budou svědky všech politických událostí v knize. Kromě toho budou muset udělat také důležitá rozhodnutí, která budou mít následně vliv na odehrávající se události.

Nadčasový a univerzální význam Orwellovy Farmy

Videohru vytvořil nezávislý tým známých herních vývojářů, jako je Imre Jele (zakladatel Bossa Studios), Andy Payne (pracoval například na Just Flight a AppyNation) a George Backer (pracoval na sérii Fable, založil A Brave Plan). Hra bude prvotně vydána pro počítače, ale následovat budou i další platformy. Vyjít by podle magazínu DualShockers měla koncem příštího léta.

Zatímco Orwellova kniha byla zamýšlenou kritikou Sovětského svazu, tvůrci hry interpretují příběh ze širší perspektivy.

Oficiálně je zápletka popisována jako "alegorie absolutní moci a totalitní autority s ostrou satirou a strašlivým varováním". A podle autorů má nadčasový a univerzální význam.

"Tvoření této hry není jen o zábavě nebo o umění, je to o sociální a kulturní zodpovědnosti. Proto si musíme být jistí, že projekt nebude poškozován financemi pocházejícími ze zdrojů, jejichž činnost je v rozporu s Orwellovým poselstvím a hodnotami našeho nezávislého týmu," sdělil Imre Jele.

Farma zvířat byla v roce 1954 zpracována jako animovaný film a v roce 1999 vznikl hraný televizní film režiséra Johna Stephensona.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy