Z Orwellovy Farmy zvířat bude videohra. Hráči budou moci rozhodovat i o politických událostech

Magazín Magazín
Aktualizováno 13. 9. 2017 23:06
Slavný román George Orwella o povstání zvířat proti lidem vyjde koncem příštího léta jako videohra. Hráči budou svědky všech soudobých politických událostí a budou moci mít na ně vliv. Za hrou stojí nezávislý tým zkušených herních vývojářů.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat.
Záběr z animované adaptace Farmy zvířat. | Foto: Louis De Rochemont Associates

Slavný román George Orwella z roku 1945 popisující povstání hospodářských zvířat vedených prasaty proti lidem se dočká stejnojmenné videohry, napsal server Konbini.

Hráči si budou moci vybrat některou ze zvířecích rolí a budou svědky všech politických událostí v knize. Kromě toho budou muset udělat také důležitá rozhodnutí, která budou mít následně vliv na odehrávající se události.

Nadčasový a univerzální význam Orwellovy Farmy

Videohru vytvořil nezávislý tým známých herních vývojářů, jako je Imre Jele (zakladatel Bossa Studios), Andy Payne (pracoval například na Just Flight a AppyNation) a George Backer (pracoval na sérii Fable, založil A Brave Plan). Hra bude prvotně vydána pro počítače, ale následovat budou i další platformy. Vyjít by podle magazínu DualShockers měla koncem příštího léta.

Zatímco Orwellova kniha byla zamýšlenou kritikou Sovětského svazu, tvůrci hry interpretují příběh ze širší perspektivy.

Oficiálně je zápletka popisována jako "alegorie absolutní moci a totalitní autority s ostrou satirou a strašlivým varováním". A podle autorů má nadčasový a univerzální význam.

"Tvoření této hry není jen o zábavě nebo o umění, je to o sociální a kulturní zodpovědnosti. Proto si musíme být jistí, že projekt nebude poškozován financemi pocházejícími ze zdrojů, jejichž činnost je v rozporu s Orwellovým poselstvím a hodnotami našeho nezávislého týmu," sdělil Imre Jele.

Farma zvířat byla v roce 1954 zpracována jako animovaný film a v roce 1999 vznikl hraný televizní film režiséra Johna Stephensona.

 

Právě se děje

před 35 minutami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy