Alza prodává voucher na natáčení filmu s Kajínkem. Ten hraje ředitele věznice

Magazín Magazín
27. 8. 2021 15:00
Odsouzený vrah Jiří Kajínek se po svém spisovatelském debutu Můj život bez mříží vrhl také na hereckou dráhu. Ve filmu Tewyx, který pojednává o dopadech koronaviru, dostal roli ředitele věznice. Na natáčení v Mladé Boleslavi si teď příznivci omilostněného recidivisty mohou zakoupit voucher, který prodává společnost Alza.
Když Jiří Kajínek v květnu 2017 po 23 letech opouštěl věznici, čekal na něj dav fanoušků. Z jeho zeleného tílka se následně stal ikonický módní kousek.
Když Jiří Kajínek v květnu 2017 po 23 letech opouštěl věznici, čekal na něj dav fanoušků. Z jeho zeleného tílka se následně stal ikonický módní kousek. | Foto: ČTK

Tvůrci počítají s rozpočtem 35 milionů dolarů a natáčení v mladoboleslavské věznici bude přístupné i veřejnosti. Z důvodu omezené kapacity se na něj ale všichni zájemci nedostanou.

Internetový obchod Alza se proto ve spolupráci s filmovým štábem rozhodl na svých stránkách nabízet voucher, který Kajínkovým fanouškům místo na natáčení zajistí. Zaplatí za něj tisíc korun. "Můžete se těšit nejen na celodenní natáčení, vězeňské oblečení, pobyty v celách, ale také si zahrajete komparsní role," stojí na stránkách. 

V roce 1998 byl Jiří Kajínek odsouzený na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu. Z vězení několikrát uprchl a před čtyřmi lety mu prezident Miloš Zeman udělil milost. Od té doby Kajínek stihl napsat autobiografickou knihu Můj život bez mříží, rozdat na autogramiádách tisíce podpisů a také se stát influencerem na sociálních sítích.

Pozornost médií ho zjevně těší, protože nyní přijal nabídku na svou první hereckou roli. V americkém filmu Tewyx, který v Česku a dalších dvaceti zemích natáčí režisér Alex Adams, ztvární postavu, s níž má bohaté zkušenosti, konkrétně ředitele věznice Karla Smithe. Už 28. září se postaví před kameru v Mladé Boleslavi, kde bude práce na snímku pokračovat.

Tewyx je filmovou adaptací stejnojmenného knižního bestselleru, jehož autorem je právě Adams. Jeho fiktivní příběh má podle anonce vyprávět o tom, jak lidstvo ovlivní pandemie koronaviru, jak se budou chovat ti, kteří kvůli ní přijdou o všechno, a ti, co na ní zbohatnou. Dosud kniha vyšla v 58 světových jazycích včetně češtiny.

Mohlo by vás zajímat: Kajínek je zloděj a zločinec, milost je akt milosrdenství, ne nesouhlasu se soudy, říká Janek Kroupa

Milost je akt milosrdenství, toho co v právu není, milost je k tomu, že vám je líto toho člověka, projev soucitu. Prezidentův výklad není správný. | Video: DVTV, Filip Horký
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy