Z kadeřnice se stala psí frizérkou. Psi jsou má vášeň, říká majitelka salonu

Magazín Reuters Magazín, Reuters
8. 4. 2021 17:34
Jeje Jouly Touková roky pracovala jako kadeřnice, ale když do Izraele dorazil covid-19, zůstala bez práce. Před pár měsíci se proto rozhodla otevřít si zkrášlovací salon pro psy. Ve městě Akko na severu země tak psí zákazníky stříhá, načesává a upravuje jim drápky.
Jeje Jouly Touková
Jeje Jouly Touková | Foto: Reuters

Stát se profesionální psí kadeřnicí je v arabském prostředí Izraele velmi netypické. Agentura Reuters připomíná, že psi jsou totiž stále částí arabského světa považováni za nečistá zvířata. Ale časy se mění a čím dál více obyvatel Izraele si pořizuje psa jako domácího mazlíčka.

A právě toho se před pár měsíci rozhodla 36letá Jeje Jouly Touková využít. Kvůli koronaviru totiž někdejší kadeřnice přišla o práci, a rozhodla se proto přeorientovat na psí klientelu. 

V centru historického izraelského města Akko si otevřela salon s názvem Spa B-rex, kde psy stříhá, načesává a zastříhává jim drápky. "Psi jsou má vášeň," přiznává příslušnice arabské komunity v Izraeli. 

"Psi jsou má vášeň," říká majitelka psího salonu.
"Psi jsou má vášeň," říká majitelka psího salonu. | Foto: Reuters

Chlupáči si tady mohou dopřát také speciální masky, koupele nebo nepříliš oblíbené čištění uší. 

Její salon navštěvují jak arabští, tak židovští sousedé a jejím největším pomocníkem je jí syn Omri, který by se jednoho dne rád stal veterinářem. 

"Rád se sem vracím, protože si ke každému psovi nejprve snaží vytvořit vztah a navázat s ním kontakt. Teprve poté o něj začne pečovat," uvedl Hamada Kleib, majitel dobrmana Pabla. 

Mohlo by vás zajímat: Během izolace vzrostla poptávka po psech

Izolace lidí vystřelila poptávku po psech na rekordní úroveň. Množírny tak mají žně | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy