YouTube maže videa se zápasy robotů, algoritmus v nich rozpoznal týrání zvířat

Magazín Magazín
21. 8. 2019 12:23
Videoserver YouTube odstranil stovky videí, které vyobrazovaly zápasy mezi roboty. Podle správců webové stránky totiž porušují pravidlo zakazující krutost vůči zvířatům. Tvůrci smazaných videí nechápou, co na jejich tvorbě algoritmu vadilo, a požadují, aby YouTube problematická videa vrátil.
Dramatický souboj robotů. Jejich videa teď YouTube maže, algoritmus v nich rozpoznává týrání zvířat | Video: YouTube/Penguinz

Podle britského listu The Independent na jednání YouTube poprvé upozornil videobloger a fanoušek robotů Anthony Murney. Ten si všiml, že nový algoritmus webu začal ve videích s roboty rozpoznávat příklady týrání zvířat.

"Kvůli tomuto algoritmu YouTube stahuje všechna videa, na nichž mezi sebou bojují roboti. Je to ostuda a musíme YouTube přimět, aby s tím přestal, protože to nedává smysl," zdůraznil Murney.

K youtuberově výzvě se brzy přidali další autoři videí s robotími souboji, kteří rovněž požadovali, aby jim správci videoserveru smazaný obsah znovu nahráli. "S algoritmem YouTube něco není v pořádku, protože si z nějakého divného důvodu myslí, že zápasy robotů jsou ukázky krutosti vůči zvířatům," citoval The Independent tvůrce kanálu World of Woodrow.

Ten stejně jako další autoři videí se zápasy robotů dostal bez předchozího varování zprávu, že YouTube jeho obsah odstranil. Upozornění doplňovalo vysvětlení, že smazaná videa porušovala pravidla komunity.

"Obsah, který zachycuje úmyslně způsobené utrpení zvířat nebo donucování zvířat, aby bojovala, není na YouTube povolený. Jako příklad mohou sloužit kohoutí a psí zápasy, ale pravidlo se netýká jenom jich," stálo ve všech oznámeních.

Video: Roboti nás v tomto století ještě nepřemůžou, ale budeme pracovat bez námahy a míň, říká kybernetik

Roboti jsou čím dál dokonalejší, ale člověku se rovnat nemohou, vědomí a svědomí může mít jen živá tkáň, říká kybernetik Vladimír Mařík | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 5 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 41 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy