YouTube maže videa se zápasy robotů, algoritmus v nich rozpoznal týrání zvířat

Magazín Magazín
21. 8. 2019 12:23
Videoserver YouTube odstranil stovky videí, které vyobrazovaly zápasy mezi roboty. Podle správců webové stránky totiž porušují pravidlo zakazující krutost vůči zvířatům. Tvůrci smazaných videí nechápou, co na jejich tvorbě algoritmu vadilo, a požadují, aby YouTube problematická videa vrátil.
Dramatický souboj robotů. Jejich videa teď YouTube maže, algoritmus v nich rozpoznává týrání zvířat | Video: YouTube/Penguinz

Podle britského listu The Independent na jednání YouTube poprvé upozornil videobloger a fanoušek robotů Anthony Murney. Ten si všiml, že nový algoritmus webu začal ve videích s roboty rozpoznávat příklady týrání zvířat.

"Kvůli tomuto algoritmu YouTube stahuje všechna videa, na nichž mezi sebou bojují roboti. Je to ostuda a musíme YouTube přimět, aby s tím přestal, protože to nedává smysl," zdůraznil Murney.

K youtuberově výzvě se brzy přidali další autoři videí s robotími souboji, kteří rovněž požadovali, aby jim správci videoserveru smazaný obsah znovu nahráli. "S algoritmem YouTube něco není v pořádku, protože si z nějakého divného důvodu myslí, že zápasy robotů jsou ukázky krutosti vůči zvířatům," citoval The Independent tvůrce kanálu World of Woodrow.

Ten stejně jako další autoři videí se zápasy robotů dostal bez předchozího varování zprávu, že YouTube jeho obsah odstranil. Upozornění doplňovalo vysvětlení, že smazaná videa porušovala pravidla komunity.

"Obsah, který zachycuje úmyslně způsobené utrpení zvířat nebo donucování zvířat, aby bojovala, není na YouTube povolený. Jako příklad mohou sloužit kohoutí a psí zápasy, ale pravidlo se netýká jenom jich," stálo ve všech oznámeních.

Video: Roboti nás v tomto století ještě nepřemůžou, ale budeme pracovat bez námahy a míň, říká kybernetik

Roboti jsou čím dál dokonalejší, ale člověku se rovnat nemohou, vědomí a svědomí může mít jen živá tkáň, říká kybernetik Vladimír Mařík | Video: DVTV
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 5 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy