YouTube maže videa se zápasy robotů, algoritmus v nich rozpoznal týrání zvířat

Magazín Magazín
21. 8. 2019 12:23
Videoserver YouTube odstranil stovky videí, které vyobrazovaly zápasy mezi roboty. Podle správců webové stránky totiž porušují pravidlo zakazující krutost vůči zvířatům. Tvůrci smazaných videí nechápou, co na jejich tvorbě algoritmu vadilo, a požadují, aby YouTube problematická videa vrátil.
Dramatický souboj robotů. Jejich videa teď YouTube maže, algoritmus v nich rozpoznává týrání zvířat | Video: YouTube/Penguinz

Podle britského listu The Independent na jednání YouTube poprvé upozornil videobloger a fanoušek robotů Anthony Murney. Ten si všiml, že nový algoritmus webu začal ve videích s roboty rozpoznávat příklady týrání zvířat.

"Kvůli tomuto algoritmu YouTube stahuje všechna videa, na nichž mezi sebou bojují roboti. Je to ostuda a musíme YouTube přimět, aby s tím přestal, protože to nedává smysl," zdůraznil Murney.

K youtuberově výzvě se brzy přidali další autoři videí s robotími souboji, kteří rovněž požadovali, aby jim správci videoserveru smazaný obsah znovu nahráli. "S algoritmem YouTube něco není v pořádku, protože si z nějakého divného důvodu myslí, že zápasy robotů jsou ukázky krutosti vůči zvířatům," citoval The Independent tvůrce kanálu World of Woodrow.

Ten stejně jako další autoři videí se zápasy robotů dostal bez předchozího varování zprávu, že YouTube jeho obsah odstranil. Upozornění doplňovalo vysvětlení, že smazaná videa porušovala pravidla komunity.

"Obsah, který zachycuje úmyslně způsobené utrpení zvířat nebo donucování zvířat, aby bojovala, není na YouTube povolený. Jako příklad mohou sloužit kohoutí a psí zápasy, ale pravidlo se netýká jenom jich," stálo ve všech oznámeních.

Video: Roboti nás v tomto století ještě nepřemůžou, ale budeme pracovat bez námahy a míň, říká kybernetik

Roboti jsou čím dál dokonalejší, ale člověku se rovnat nemohou, vědomí a svědomí může mít jen živá tkáň, říká kybernetik Vladimír Mařík | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy