Umělec kritizuje selfíčka u Památníku holocaustu. Vytvořil drsné koláže s oběťmi z koncentráků

Magazín Magazín
19. 1. 2017 15:41
Izraelského umělce už štvaly praštěné fotky u Židovského památníku v Berlíně, kterými se lidé chlubí na sociálních sítích, aniž by si uvědomovali, kde je ve skutečnosti pořídili. Vzal proto selfíčka z pietního místa, která našel na Facebooku a Instagramu, a předělal je do prostředí koncentračního tábora. Z jeho projektu Yolocaust se stal hit sociálních sítí.
Foto: Yolocaust.de

Chování řady návštěvníků u známého Památníku holocaustu v Berlíně je už neúnosné, řekl si izraelský umělec a satirik Shahak Shapira. Aby upozornil na nevhodná selfíčka, která si lidé pořizují na pietním místě, vytvořil online projekt Yolocaust.

Posbíral fotky ze sociálních sítí, na kterých lidé u památníku všelijak pózují, cvičí, tančí nebo meditují, a převedl je do prostředí koncentráků.

Yolocaust
Yolocaust | Foto: Yolocaust.de

„Žádná historická událost se nedá srovnávat s holocaustem. Je na vás, jak se budete u památníku, který připomíná smrt šesti milionů lidí, chovat,“ vysvětluje Shapira. „Ale oběti už jsou mrtvé a pravděpodobně mají svých posmrtných problémů dost, takže je to asi moc netrápí,“ dodává.

Jestli se dotyční na fotce poznají a bude jim najednou vadit, že takový obrázek nahráli na internet, stačí Shapirovi poslat e-mail, ze svého webu koláž odstraní.

Na všechny snímky i celý projekt Yolocaust se podívejte na webu umělce yolocaust.de.

Foto: Yolocaust.de
 

Právě se děje

Další zprávy