Smrtelná nemoc jí dala sílu. Teď oslnila v talentové soutěži

pej
23. 9. 2014 7:00
Jedna z nejvýraznějších soutěžících právě probíhajícího britského X Factoru vděčí za svůj úspěch smrtelné nemoci.
Kerrianne Covell. | Video: YouTube

Londýn – Kerrianne Covell zaujala v sobotu nejen diváky, ale i přísnou porotu X Factoru pod vedením Simona Cowella svým podáním písně I Know You Won't od americké zpěvačky Carrie Underwood. Za výkon se třiadvacetileté prodavačce bot dostalo ohromného potlesku a pochvaly.

"Obdivuji vás. V rámci této soutěže pro vás udělám, co budu moci," pochválil ji například Simon Cowell. "Prodejem byste se měla zabývat i nadále, ale neměl by se týkat obuvi," dodal.

Smrtelná choroba ji motivovala

Dívka dojatá reakcí porotců a publika zároveň odkryla smutné tajemství a přiznala se, že za odvahu zúčastnit se soutěže vděčí závažné nemoci.

"Mohla jsem zemřít. Moje tělo nereagovalo na běžná antibiotika. V nemocnici jsem dostávala morfium. Opravdu jsem se na okamžik ocitla na prahu života a smrti," svěřila se  dojatá dívka.

Díky svému výkonu prošla castingovými koly a dostala se spolu s dalšími talentovanými soutěžícími do užšího výběru, tzv. Bootcampu.

"Zpěv je moje vášeň a vždy jsem ho chtěla dělat profesionálně. Snad se mi to podaří," dodala šťastná Kerrianne.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy