Smrtelná nemoc jí dala sílu. Teď oslnila v talentové soutěži

pej
23. 9. 2014 7:00
Zdroj foto: Repro YouTube Zdroj foto: Repro YouTube
Jedna z nejvýraznějších soutěžících právě probíhajícího britského X Factoru vděčí za svůj úspěch smrtelné nemoci.
Kerrianne Covell. | Video: YouTube

Londýn – Kerrianne Covell zaujala v sobotu nejen diváky, ale i přísnou porotu X Factoru pod vedením Simona Cowella svým podáním písně I Know You Won't od americké zpěvačky Carrie Underwood. Za výkon se třiadvacetileté prodavačce bot dostalo ohromného potlesku a pochvaly.

"Obdivuji vás. V rámci této soutěže pro vás udělám, co budu moci," pochválil ji například Simon Cowell. "Prodejem byste se měla zabývat i nadále, ale neměl by se týkat obuvi," dodal.

Smrtelná choroba ji motivovala

Dívka dojatá reakcí porotců a publika zároveň odkryla smutné tajemství a přiznala se, že za odvahu zúčastnit se soutěže vděčí závažné nemoci.

"Mohla jsem zemřít. Moje tělo nereagovalo na běžná antibiotika. V nemocnici jsem dostávala morfium. Opravdu jsem se na okamžik ocitla na prahu života a smrti," svěřila se  dojatá dívka.

Díky svému výkonu prošla castingovými koly a dostala se spolu s dalšími talentovanými soutěžícími do užšího výběru, tzv. Bootcampu.

"Zpěv je moje vášeň a vždy jsem ho chtěla dělat profesionálně. Snad se mi to podaří," dodala šťastná Kerrianne.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy