Will Smith se kaje za facku na Oscarech. Napadený komik s ním odmítl mluvit

Magazín Reuters Magazín, Reuters
1. 8. 2022 15:31
Will Smith hluboce lituje, že letos 27. března zfackoval svého kolegu Chrise Rocka. Políček mu uštědřil během udílení Oscarů poté, co známý komik žertoval na účet jeho ženy Jady Pinkett Smithové. "Moje chování bylo nepřijatelné a jsem k dispozici, až si budeš chtít promluvit," vzkázal Rockovi herec ve videu, které zveřejnil v pátek.
Will Smith se omluvil Chrisi Rockovi za facku: "Nechci o sobě uvažovat jako o nějakém hajzlovi." | Video: Reuters

Byl to moment, který šokoval miliony diváků i přítomné účastníky slavnostní ceremonie. Před předáním jedné z cen komik Chris Rock zavtipkoval o vzhledu manželky Willa Smithe. Jadě Pinkett Smithové v narážce na její vyholenou hlavu řekl, že se těší na pokračování filmu G.I. Jane. Hlavní hrdinka filmu z roku 1997 totiž vstoupila do armády a ostříhala si vlasy. Smithové přišel vtip nejapný, protože sestřih nemá z vlastní vůle, ale kvůli alopecii, onemocnění způsobujícímu vypadávání vlasů a chlupů. 

Will Smith vtip pochopil jako urážku na cti své ženy, napochodoval na pódium a komikovi uštědřil rychlý políček. Celý sál tehdy zatajil dech, brzy se ukázalo, že nešlo o předem připravený gag, ale o skutečné napadení. 

Ještě v dubnu Smith rezignoval na členství v Akademii filmového umění a věd a společnost mu vzápětí na dalších deset let zakázala účastnit se slavnostního ceremoniálu.

Proč se neomluvil hned

Ve videu, které třiapadesátiletý herec umístil v pátek na YouTube, zodpověděl několik dotazů. Jedna z otázek mířila na skutečnost, že se Smith napadenému neomluvil ještě během děkovné řeči. Tazatel chtěl vědět proč. 

"Měl jsem v té chvíli úplně vymeteno, všechno jako by bylo zastřené. Už jsem Chrise kontaktoval, ale odpověděl mi, že není připraven se mnou mluvit. A až bude, tak mě sám osloví," reagovala herec, který během diskutovaného večera získal Oscara za hlavní mužskou roli ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek.

Chris Rock
Chris Rock | Foto: Reuters

Ve vyjádření tak zmínil, že ho za Chrisem neposlala jeho žena. "To rozhodnutí jsem udělal sám na základě zkušenosti, kterou jsem s Chrisem měl. Jada s tím neměla nic společného. Je mi to líto, miláčku. A rád bych se také omluvil svým dětem a rodině za tlak, jemuž jsem nás všechny vystavil."

Komik zatím nabídku na usmíření odmítl a nechal se slyšet, že herce případně vyhledá sám. Větší část hercova vyjádření si můžete pustit ve videu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy