"Ví to celý Hollywood, on se ani neschovává". Herečky i podřízené popisují Weinsteinovy praktiky

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2017 16:13
Producent a spoluzakladatel společnosti Miramax Harvey Weinstein čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen. Mezi nimi jsou známé herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová i jeho zaměstnankyně. Sám Weinstein k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za ně omlouvá. Kvůli sexuálním obtěžování žen jej opustila jeho manželka Georgina Chapmanová i jeho právnička Lisa Bloomová. Vedení Weinstein Company mu ukončilo pracovní poměr s okamžitou platností. Na oběti sexuálního obtěžování upozornil deník The New York Times.
Strmý pád hvězdy jménem Harvey Weinstein.
Strmý pád hvězdy jménem Harvey Weinstein. | Foto: Reuters
Rosanna Arquettová
Rosanna Arquettová | Foto: ČTK

Rosanna Arquettová

Herečka Arquettová se začátkem 90. let měla sejít s producentem na večeři v hotelu v Beverly Hills, aby si vyzvedla scénář. Herečka měla jít za Weinsteinem nahoru do jeho pokoje, kde se před ní objevil v županu. Řekl, že potřebuje masáž. Poté co uvedla, že mu doporučí dobrou masérku, popadl její ruku a přiložil ji na svůj krk. Arquettová ji stáhla zpět, načež její rukou Weinstein chytil svůj ztopořený penis. Poznamenala, že nic takového nikdy dělat nebude.

Producent odvětil, že dělá velkou chybu a že jiné herečky a modelky si tak vylepšily kariéru. Arquettová z hotelu odešla a o incidentu nikomu neřekla. Podle ní jí odmítnutí herecky uškodilo. Zároveň dodala, že Weinstein dokáže neúnavně pracovat na tom, aby lidi umlčel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy