Jste sportovní odborník, nadšenec, nebo ignorant? Vyzkoušejte se v našem olympijském testu

hrz
9. 2. 2018 8:52
Dvacáté třetí zimní olympijské hry se konají v jihokorejském Pchjongčchangu od 9. do 25. února 2018. Dějiště her se nachází necelé dvě stovky kilometrů od hlavního města Soulu, kde se před třiceti lety uskutečnila letní olympiáda. Jak dobře znáte olympijské sporty a slavné okamžiky her? Vyzkoušejte se v našem testu.
ZOH 2018-příprava
ZOH 2018-příprava | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy