Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vytápění elektrickými topnými fóliemi, zdravé a komfortní vytápění

NEXWARM.CZ
7. 9. 2017 16:19
V poslední době se stále častěji setkáváme s novými systémy elektrického vytápění stavebních objektů. Mezi takové moderní systémy patří i vytápění elektrickými topnými fóliemi.
Foto: NEXWARM.CZ

CO TO JE ELEKTRICKÁ TOPNÁ FÓLIE?

Topná fólie je v zásadě velice jednoduchý výrobek, jehož základem je vrstva homogenizovaného grafitu. Grafit funguje jako elektrický odpor, který se průchodem el.proudu zahřívá.  Elektrické topné fólie se připojují pomocí propojovacích vodičů do běžné elektrické sítě.

Foto: NEXWARM.CZ

PRINCIP VYTÁPĚNÍ ELEKTRICKOU TOPNOU FÓLIÍ

Uhlíková vrstva na topné fólii je zdrojem sálavého tepla. Sálavý způsob přenosu tepla představuje vysoce efektivní způsob vytápění, kdy se prakticky beze ztrát přemění veškerá elektrická energie v tepelné záření. Tepelné záření je stejně přirozené jako tepelné záření vyzařované Sluncem.

KDE SE POUŽÍVAJÍ ELEKTRICKÉ TOPNÉ FÓLIE?

El.topné fólie nabízejí nejefektivnější způsob vytápění současných energeticky úsporných domů. Nejčastější použití el.topných fólií je pro podlahové nebo stropní vytápění.               

Foto: NEXWARM.CZ

VÝHODY VYTÁPĚNÍ EL.TOPNÝMI FÓLIEMI:

* Zdraví prospěšný způsob vytápění = sálavé vytápění el.topnými fóliemi představuje pro člověka nanejvýš přirozený způsob šíření tepla, které probíhá v celém prostoru kolem nás.

* Komfortní = díky velké otopné ploše vytápěné podlahy nebo vytápěného stropu mohou el.topné fólie pracovat s relativně nízkými teplotami, což je uživatelsky velice komfortní. Nedochází k víření prachu a rozložení teploty v místnosti je příjemně rovnoměrné.   

* Nízké pořizovací náklady = pořizovací náklady systémů vytápění el.topnými fóliemi jsou výrazně nižší než pořizovací ceny ostatních srovnatelných topných systémů. Vytápění el.topnými fóliemi představuje nejvýhodnější poměr cena/výkon.

* Nízké provozní náklady = při sálavém způsobu vytápění je dosaženo pocitu tepelné pohody při teplotě o několik oC nižší než při klasickém-konvekčním způsobu vytápění a současně při zachování stejného tepelného komfortu.  Pro vytápění el.topnými fóliemi je možné získat výhodný přímotopný elektrický tarif D57d .

* Rychlá a velice přesná regulace = systém vytápění el.topnými fóliemi lze jednoduše, rychle a velice přesně regulovat pomocí prostorových termostatů umístěných v jednotlivých místnostech. Termostaty lze ovládat individuálně nebo je možné je zapojit do sofistikovaného systému inteligentního řízení provozu celé budovy.

* Dlouhá životnost = při standardních podmínkách je provozní životnost el.topných fólií 30 a více let.

* Nulové náklady na údržbu = při použití el.topných fólií odpadají prakticky všechny provozní náklady, které jsou běžné u klasického způsobu vytápění (revize komína, revize plynového kotle, apod…)

* Minimální nároky na stavební konstrukci = tloušťka el.topné fólie je menší než 1 mm. El.topné fólie se s výhodou používají v montovaných stavbách a dřevostavbách a všude tam, kde je možné vyhnout se mokrému stavebnímu procesu.

* Hlavní nebo doplňkový zdroj vytápění = el.topné fólie se instalují jako samostatný a jediný zdroj vytápění objektu. Lze je však samozřejmě použít i jako doplňkový či záložní zdroj k jinému topnému systému.

Foto: NEXWARM.CZ

SORTIMENT ELEKTRICKÝCH TOPNÝCH FÓLIÍ

  • HEATMAX CARBON FABRIC je topná fólie pro podlahové vytápění. Jedná se o nejkvalitnější el.topnou fólii, na kterou poskytuje výrobce doživotní záruku .
  • HEATMAX ONE STEP je unikátní el.topná fólie určená speciálně pro podlahy s keramickou dlažbou.
  • HEATMAX PTC je samoregulační  topná fólie pro podlahové a stropní vytápění.

Elektrické topné fólie se vyrábějí v standardizovaných jmenovitých výkonech od 60 do 240W/m2  a ve standardizovaných šířkách od 50 do 150cm. Délka topné fólie může být libovolná.

Pokud Vás informace o vytápění el.topnými fóliemi zaujaly, velice rádi Vám poradíme s návrhem topného systému pro Váš dům nebo Vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

Foto: NEXWARM.CZ

Současně si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě  expozice společnosti NEXWARM.CZ  v hale č.4, stánek C15 na stavebním veletrhu For Arch 2017, který se uskuteční ve dnech 19. až 23.září  v Praze.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pančochová si před Špindlerovým Mlýnem vyjela maximum v sezoně

Před finálovým závodem Světového poháru ve Špindlerově Mlýně si freestyle snowboardistka Šárka Pančochová zapsala 10. místem v Calgary nejlepší výsledek ve slopestylu v sezoně. Postup do finále jí unikl o dvě příčky.

Devětadvacetiletá Pančochová předtím byla v této disciplíně jedenáctá v Seiseralmu a třiadvacátá v Laaxu. Křišťálové glóby se v areálu Svatý Petr budou udělovat 21. března. Nejblíže k nim po dnešním závodu v Calgary mají Britka Katie Ormerodová a Japonec Ruki Tobita.

Česká snowboardistka, která je ve slopestylu vicemistryní světa z roku 2011 z La Moliny, je v pořadí seriálu na 21. místě.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Netanjahu uvítal, že Česko a další státy podpořily Izrael u mezinárodního soudu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu, aby Mezinárodní trestní soud (ICC) zahájil vyšetřování údajných válečných zločinů Izraele vůči Palestincům. Informovala o tom agentura Reuters.

Česká republika předala ICC ve čtvrtek právní názor, ve kterém vyjadřuje pochyby o tom, zda se tento soud může zabývat údajnými válečnými zločiny Izraele na Palestincích. Obdobně podle Reuters postupovaly také Brazílie, Maďarsko, Rakousko, Německo a Austrálie.

Česko v dopise soudu podepsaném šéfem diplomacie Tomášem Petříčkem argumentuje, že Palestina není svrchovaným státem, proto ICC nemůže ve věci rozhodovat.

Soud má brzy rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území - v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy