Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vytápění elektrickými topnými fóliemi, zdravé a komfortní vytápění

NEXWARM.CZ
7. 9. 2017 16:19
V poslední době se stále častěji setkáváme s novými systémy elektrického vytápění stavebních objektů. Mezi takové moderní systémy patří i vytápění elektrickými topnými fóliemi.
Foto: NEXWARM.CZ

CO TO JE ELEKTRICKÁ TOPNÁ FÓLIE?

Topná fólie je v zásadě velice jednoduchý výrobek, jehož základem je vrstva homogenizovaného grafitu. Grafit funguje jako elektrický odpor, který se průchodem el.proudu zahřívá.  Elektrické topné fólie se připojují pomocí propojovacích vodičů do běžné elektrické sítě.

Foto: NEXWARM.CZ

PRINCIP VYTÁPĚNÍ ELEKTRICKOU TOPNOU FÓLIÍ

Uhlíková vrstva na topné fólii je zdrojem sálavého tepla. Sálavý způsob přenosu tepla představuje vysoce efektivní způsob vytápění, kdy se prakticky beze ztrát přemění veškerá elektrická energie v tepelné záření. Tepelné záření je stejně přirozené jako tepelné záření vyzařované Sluncem.

KDE SE POUŽÍVAJÍ ELEKTRICKÉ TOPNÉ FÓLIE?

El.topné fólie nabízejí nejefektivnější způsob vytápění současných energeticky úsporných domů. Nejčastější použití el.topných fólií je pro podlahové nebo stropní vytápění.               

Foto: NEXWARM.CZ

VÝHODY VYTÁPĚNÍ EL.TOPNÝMI FÓLIEMI:

* Zdraví prospěšný způsob vytápění = sálavé vytápění el.topnými fóliemi představuje pro člověka nanejvýš přirozený způsob šíření tepla, které probíhá v celém prostoru kolem nás.

* Komfortní = díky velké otopné ploše vytápěné podlahy nebo vytápěného stropu mohou el.topné fólie pracovat s relativně nízkými teplotami, což je uživatelsky velice komfortní. Nedochází k víření prachu a rozložení teploty v místnosti je příjemně rovnoměrné.   

* Nízké pořizovací náklady = pořizovací náklady systémů vytápění el.topnými fóliemi jsou výrazně nižší než pořizovací ceny ostatních srovnatelných topných systémů. Vytápění el.topnými fóliemi představuje nejvýhodnější poměr cena/výkon.

* Nízké provozní náklady = při sálavém způsobu vytápění je dosaženo pocitu tepelné pohody při teplotě o několik oC nižší než při klasickém-konvekčním způsobu vytápění a současně při zachování stejného tepelného komfortu.  Pro vytápění el.topnými fóliemi je možné získat výhodný přímotopný elektrický tarif D57d .

* Rychlá a velice přesná regulace = systém vytápění el.topnými fóliemi lze jednoduše, rychle a velice přesně regulovat pomocí prostorových termostatů umístěných v jednotlivých místnostech. Termostaty lze ovládat individuálně nebo je možné je zapojit do sofistikovaného systému inteligentního řízení provozu celé budovy.

* Dlouhá životnost = při standardních podmínkách je provozní životnost el.topných fólií 30 a více let.

* Nulové náklady na údržbu = při použití el.topných fólií odpadají prakticky všechny provozní náklady, které jsou běžné u klasického způsobu vytápění (revize komína, revize plynového kotle, apod…)

* Minimální nároky na stavební konstrukci = tloušťka el.topné fólie je menší než 1 mm. El.topné fólie se s výhodou používají v montovaných stavbách a dřevostavbách a všude tam, kde je možné vyhnout se mokrému stavebnímu procesu.

* Hlavní nebo doplňkový zdroj vytápění = el.topné fólie se instalují jako samostatný a jediný zdroj vytápění objektu. Lze je však samozřejmě použít i jako doplňkový či záložní zdroj k jinému topnému systému.

Foto: NEXWARM.CZ

SORTIMENT ELEKTRICKÝCH TOPNÝCH FÓLIÍ

  • HEATMAX CARBON FABRIC je topná fólie pro podlahové vytápění. Jedná se o nejkvalitnější el.topnou fólii, na kterou poskytuje výrobce doživotní záruku .
  • HEATMAX ONE STEP je unikátní el.topná fólie určená speciálně pro podlahy s keramickou dlažbou.
  • HEATMAX PTC je samoregulační  topná fólie pro podlahové a stropní vytápění.

Elektrické topné fólie se vyrábějí v standardizovaných jmenovitých výkonech od 60 do 240W/m2  a ve standardizovaných šířkách od 50 do 150cm. Délka topné fólie může být libovolná.

Pokud Vás informace o vytápění el.topnými fóliemi zaujaly, velice rádi Vám poradíme s návrhem topného systému pro Váš dům nebo Vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

Foto: NEXWARM.CZ

Současně si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě  expozice společnosti NEXWARM.CZ  v hale č.4, stánek C15 na stavebním veletrhu For Arch 2017, který se uskuteční ve dnech 19. až 23.září  v Praze.

 

Právě se děje

před 24 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy