Vyšehrad přivítá 9. ročník festivalu divadla a hudby!

Ilona Víchová
23. 8. 2012 8:55
Vyšehraní 2012 nese název "Bylo nebylo"
Foto: Aktuálně.cz

Krásné historické opevnění na skále nad pravým břehem řeky Vltavy v Praze chystá jedinečnou událost. V krásném romantickém prostředí a příjemném stínu parku Vyšehradu se koná již 9. roční festivalu hudby a divadla, který nese název Vyšehraní 2012 - "Bylo nebylo". Spojte překrásnou procházku s tradiční akcí, která vnese do vašeho života kulturní obohacení a radost z příjemného prožitku.

Vyšehraní 2012

Jedna z tradičních akcí, které se pořádají v Praze, se rozhodla svůj začátek přesunout až na září. Po několikaletém neúspěšném potýkání s dešti, které jsou v měsíci červnu nejspíš častější, se organizátoři rozhodli pro tento krok. Z tiskové zprávy akce je patrné, že se aktéři akce rozhodli do kulturního zážitku zapojit i nejmenší diváky a to konkrétně prvňáčky. Právě pro ně je zvolené téma přímo ideální. Ještě nikdy nebyli žáky opravdové školy, a proto s nimi chtějí aktéři Vyšehraní tento unikátní den oslavit.

Foto: Aktuálně.cz

"Bylo-nebylo"

Podtitul akce má krásný široký dramaturgický prostor při výběru programu. Celou akci si užijí nejen děti, ale také dospělí diváci a posluchači z Prahy a širokého okolí. Pro nejmenší je program spojený s klasickými českými pohádkami. Z kapel si užijete hlavně vzpomínky v podobě znovu sestavených kapel a interpretů.

Vedle sebe budou stát na pódiu interpreti různých žánrů a lidé, kteří by spolu běžně nevystupovali. Takovéto spojení přinese nevšední zážitky, které diváci pocítit na každém kroku. Celým prostorem Letní scény NKP Vyšehrad se ponese pohoda, společný zpěv a klid bez všedního stresu. Část názvu NEBYLO slibuje do programu zařadit nové a mladé umělce, kteří ukážou, co v nich skutečně je a co tady ještě nebylo.

9. ročník Vyšehraní slibuje pohodu

Není nic krásnějšího než navštívit historickou stavbu, která může vyprávět svůj příběh a spojit ji s kvalitním kulturním zážitkem. Aktéři celého programu chtějí získat co největší počet spokojených diváků.

Pokud si přečtete jen stručný výčet interpretů a vystoupení, které na vás v prostorách Vyšehradu čekají, budete mile překvapeni. Mezi jmény jako je Miloš Dvořáček, The Linings, Ginerva, Trio de Janeiro se na povrch derou známá jména jako Melody Makers - Ondřej Havelka, KEKS, Wabi Daněk nebo V. Mišík nebo Ty-já-tr. Ať si vyberete, kterýkoliv den, určitě si ho naplno užijete.

Foto: Aktuálně.cz

Slavnostní zahájení proběhne v pondělí 10. září v 18:30, kdy vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Užijete si autentickou interpretaci populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku třicátých let až k raným létům čtyřicátým. Z divadelních spolků se během pár dnů představí Divadelní spolek Nakafráno Turnov s hrou Božský řízek a divadlo Ty-já-tr s představením Fimfárum.

Děti si festival užijí od 12. září, kdy pro ně a školy akce začíná v 10:00 hodin na letní scéně spolu s Divadelním souborem ZŠ Slovenská s představením BYLO-NEBYLO.

Kdy, kde a za kolik

Nejlepší způsob, jak se za dobrou cenu dostat na všechny představení je, si zakoupit permanentku, která vás vyjde od 1 060 korun. Jednotlivé koncerty a představení se pak pohybují v cenové hranici od 100 do 400 korun. Vyšehraní 2012 proběhne letos poprvé v září. Akce se uskuteční na Letní scéně NKP Vyšehrad od 10. do 23. září.

Foto: Aktuálně.cz

V rámci festivalu proběhne dne 15. září 2012 výstava kříženců a psů bez PP s názvem "Vyšehradský voříšek". Jde o charitativní akci pro pejsky. Výdělek ze soutěže dostane spřízněný útulek. Vstupenka z výstavy platí i do divadla. Všechny peníze budou věnované občanskému sdružení Toulavé tlapky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy