Vyšehrad přivítá 9. ročník festivalu divadla a hudby!

Ilona Víchová
23. 8. 2012 8:55
Vyšehraní 2012 nese název "Bylo nebylo"
Foto: Aktuálně.cz

Krásné historické opevnění na skále nad pravým břehem řeky Vltavy v Praze chystá jedinečnou událost. V krásném romantickém prostředí a příjemném stínu parku Vyšehradu se koná již 9. roční festivalu hudby a divadla, který nese název Vyšehraní 2012 - "Bylo nebylo". Spojte překrásnou procházku s tradiční akcí, která vnese do vašeho života kulturní obohacení a radost z příjemného prožitku.

Vyšehraní 2012

Jedna z tradičních akcí, které se pořádají v Praze, se rozhodla svůj začátek přesunout až na září. Po několikaletém neúspěšném potýkání s dešti, které jsou v měsíci červnu nejspíš častější, se organizátoři rozhodli pro tento krok. Z tiskové zprávy akce je patrné, že se aktéři akce rozhodli do kulturního zážitku zapojit i nejmenší diváky a to konkrétně prvňáčky. Právě pro ně je zvolené téma přímo ideální. Ještě nikdy nebyli žáky opravdové školy, a proto s nimi chtějí aktéři Vyšehraní tento unikátní den oslavit.

Foto: Aktuálně.cz

"Bylo-nebylo"

Podtitul akce má krásný široký dramaturgický prostor při výběru programu. Celou akci si užijí nejen děti, ale také dospělí diváci a posluchači z Prahy a širokého okolí. Pro nejmenší je program spojený s klasickými českými pohádkami. Z kapel si užijete hlavně vzpomínky v podobě znovu sestavených kapel a interpretů.

Vedle sebe budou stát na pódiu interpreti různých žánrů a lidé, kteří by spolu běžně nevystupovali. Takovéto spojení přinese nevšední zážitky, které diváci pocítit na každém kroku. Celým prostorem Letní scény NKP Vyšehrad se ponese pohoda, společný zpěv a klid bez všedního stresu. Část názvu NEBYLO slibuje do programu zařadit nové a mladé umělce, kteří ukážou, co v nich skutečně je a co tady ještě nebylo.

9. ročník Vyšehraní slibuje pohodu

Není nic krásnějšího než navštívit historickou stavbu, která může vyprávět svůj příběh a spojit ji s kvalitním kulturním zážitkem. Aktéři celého programu chtějí získat co největší počet spokojených diváků.

Pokud si přečtete jen stručný výčet interpretů a vystoupení, které na vás v prostorách Vyšehradu čekají, budete mile překvapeni. Mezi jmény jako je Miloš Dvořáček, The Linings, Ginerva, Trio de Janeiro se na povrch derou známá jména jako Melody Makers - Ondřej Havelka, KEKS, Wabi Daněk nebo V. Mišík nebo Ty-já-tr. Ať si vyberete, kterýkoliv den, určitě si ho naplno užijete.

Foto: Aktuálně.cz

Slavnostní zahájení proběhne v pondělí 10. září v 18:30, kdy vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Užijete si autentickou interpretaci populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku třicátých let až k raným létům čtyřicátým. Z divadelních spolků se během pár dnů představí Divadelní spolek Nakafráno Turnov s hrou Božský řízek a divadlo Ty-já-tr s představením Fimfárum.

Děti si festival užijí od 12. září, kdy pro ně a školy akce začíná v 10:00 hodin na letní scéně spolu s Divadelním souborem ZŠ Slovenská s představením BYLO-NEBYLO.

Kdy, kde a za kolik

Nejlepší způsob, jak se za dobrou cenu dostat na všechny představení je, si zakoupit permanentku, která vás vyjde od 1 060 korun. Jednotlivé koncerty a představení se pak pohybují v cenové hranici od 100 do 400 korun. Vyšehraní 2012 proběhne letos poprvé v září. Akce se uskuteční na Letní scéně NKP Vyšehrad od 10. do 23. září.

Foto: Aktuálně.cz

V rámci festivalu proběhne dne 15. září 2012 výstava kříženců a psů bez PP s názvem "Vyšehradský voříšek". Jde o charitativní akci pro pejsky. Výdělek ze soutěže dostane spřízněný útulek. Vstupenka z výstavy platí i do divadla. Všechny peníze budou věnované občanskému sdružení Toulavé tlapky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy