Vyhrál v loterii, den po vydání šeku ho otrávil kyanid

Zahraničí Zahraničí
8. 1. 2013 9:25
Případ se odehrál v Chicagu, otravu zjistila pitva až půl roku po smrti
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Příčinou záhadné smrti vítěze milionové výhry v loterii ve Spojených státech byla otrava kyanidem. Dospělo k tomu vyšetřování policie v Chicagu.

Policie případ otevřela na popud příbuzných Urroje Khana, který v červenci loňského roku vyhrál v loterii milion dolarů, a když se chystal si převzít kompletní výhru, náhle zemřel. Podle původních zjištění přirozenou smrtí.

Nyní však nové testy ukázaly, že příčinou smrti byla otrava kyanidem. Policie v Chicagu už potvrdila, že nyní šetří případ jako vraždu. Khan zemřel krátce poté, co pozřel smrtelnou dávku kyanidu.

"Je to neobvyklé. Ze čtyř a půl tisíce pitev, které jsem provedl, jsem se setkal s jedním, maximálně dvěma případy otravy kyanidem," citovala BBC soudního lékaře Stephena Cinu.

Khan vlastnil řetězec čistíren, při slavnostním oznámení jeho vítězství v loterii převzal pouze symbolický obří šek a výhru označil za největší událost ve svém životě. Rozhodl se výhru investovat do svého podnikání a část věnovat na charitu.

Skutečný šek s jeho výhrou byl vydán den před tím, než zemřel.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 47 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy