reklama
 
 

Vyhrajte vstupenky na koncert Rebekky Karijord v Roxy!

25. 4. 2013 7:48
Držitelka několika severských Grammy přijíždí poprvé do Prahy

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvě volné vstupenky na koncert norské zpěvačky a herečky Rebekky Karijord, která vystoupí 21. května od 19:30 hodin v pražském klubu Roxy.

Soutěžit lze do pátku 26. dubna do 13:00. Výherce budeme informovat mailem, bude zapsaný na guestlistu.

Rebekka Karijord má na kontě několik nominací na severské Grammy a s jejím poetickým a pronikavým hlasem se český divák měl možnost setkat dosud jen prostřednictvím festivalu nového cirkusu Letní Letná 2011, kde její hudba doprovázela vystoupení švédského Cirkus Cirkör.

Koncert,  který se uskuteční v klubu Roxy, představí písně ze svého čtvrtého studiového alba We Become Ourselves, které vyšlo loni na podzim a v nejrůznějších výročních anketách figuruje v první desítce nejlepších desek roku 2012! 

„Je o lásce a smrti," říká písničkářka. „Zároveň jde o první část zamýšleného dvojalba, jež je inspirováno přírodou, pomíjivostí života a vztahem mezi mužem a ženou. Toto album je vlastně milostným dopisem mužům mého života. Příští bude o ženách," dodává. Hudebně by se dalo zařadit někam mezi folk a pop, staví na kontrastech a jeho krása je víc divoká než povznášející.

Rebekka Karijord vystoupí v Praze se čtyřčlennou doprovodnou kapelou. Oproti albu chce dle svých vlastních slov docílit větší energičnosti a dynamičnosti jinak vesměs křehkých písní.

Jako speciální host vystoupí James Harries, zpěvák trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Loni v prosinci vydal album, nahrané na mobilní telefon a nazval je jednoduše Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone. Obsahuje deset písní zaznamenaných na různých místech Evropy během podzimního evropského turné. Každou z nahrávek doprovází také autentická fotografie pořízená na místě nahrání fotoaparátem v mobilním telefonu.

Vstupenky na koncert Rebekky Karijord jsou k dispozici za 280 korun v síti Ticketstream. Na místě v den konání koncertu budou stát 350 korun.

 

autor: Kultura | 25. 4. 2013 7:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama