Vyhrajte vstupenky na koncert Rebekky Karijord v Roxy!

Kultura Kultura
25. 4. 2013 7:48
Držitelka několika severských Grammy přijíždí poprvé do Prahy
Rebekka Karijord
Rebekka Karijord | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvě volné vstupenky na koncert norské zpěvačky a herečky Rebekky Karijord, která vystoupí 21. května od 19:30 hodin v pražském klubu Roxy.

Soutěžit lze do pátku 26. dubna do 13:00. Výherce budeme informovat mailem, bude zapsaný na guestlistu.

Rebekka Karijord má na kontě několik nominací na severské Grammy a s jejím poetickým a pronikavým hlasem se český divák měl možnost setkat dosud jen prostřednictvím festivalu nového cirkusu Letní Letná 2011, kde její hudba doprovázela vystoupení švédského Cirkus Cirkör.

Koncert,  který se uskuteční v klubu Roxy, představí písně ze svého čtvrtého studiového alba We Become Ourselves, které vyšlo loni na podzim a v nejrůznějších výročních anketách figuruje v první desítce nejlepších desek roku 2012! 

„Je o lásce a smrti," říká písničkářka. „Zároveň jde o první část zamýšleného dvojalba, jež je inspirováno přírodou, pomíjivostí života a vztahem mezi mužem a ženou. Toto album je vlastně milostným dopisem mužům mého života. Příští bude o ženách," dodává. Hudebně by se dalo zařadit někam mezi folk a pop, staví na kontrastech a jeho krása je víc divoká než povznášející.

Rebekka Karijord vystoupí v Praze se čtyřčlennou doprovodnou kapelou. Oproti albu chce dle svých vlastních slov docílit větší energičnosti a dynamičnosti jinak vesměs křehkých písní.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jako speciální host vystoupí James Harries, zpěvák trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Loni v prosinci vydal album, nahrané na mobilní telefon a nazval je jednoduše Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone. Obsahuje deset písní zaznamenaných na různých místech Evropy během podzimního evropského turné. Každou z nahrávek doprovází také autentická fotografie pořízená na místě nahrání fotoaparátem v mobilním telefonu.

Vstupenky na koncert Rebekky Karijord jsou k dispozici za 280 korun v síti Ticketstream. Na místě v den konání koncertu budou stát 350 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy