Vyhrajte volné vstupenky na Máchův Máj na Nové scéně!

Kultura Kultura
26. 4. 2013 14:25
Prvomájový večer lze strávit na nové scéně s Máchovým Májem
Foto: 420people

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky na Máchův Máj v tanečně-činoherním provedení skupiny 420people. Představení se uskuteční 1. května na Nové scéně Národního divadla od 20 hodin.

Nabízíme dvě dvojice lístků. Výherce budeme informovat mailem. Jejich jména budou před představením zapsaná na guestlistu.

Máchova nejznámějšího díla se originálním způsobem ujali režisér David Prachař a choreograf Václav Kuneš, spolu s Natašou Novotnou. V Máchově básni našli námět, který vyhovoval jejich inscenačním pohledům: jak činohernímu, tak tanečnímu.

David Prachař
David Prachař | Foto: Aktuálně.cz

David Prachař a Václav Kuneš do „hlavních rolí" Máje obsadili tanečníky souboru 420people, včetně samotného Václava Kuneše a Nataši Novotné, ale také členy Činohry Národního divadla. Kromě Davida Prachaře se na scéně objeví například také Jan Kačer. Zpěv a hudební doprovod zazní z jeviště živě, v interpretaci Pavla Fajta a Ondřeje Anděry.

Jak moc známe Máj? Všichni jsme jistě schopni rozpomenout si na první verše, zvolat Hynku, Viléme, Jarmilo! Ale dál? Dokážeme si uvědomit obsah, detaily, zachytit jeho náladu a uvědomit si přesahy, které toto nadčasové dílo připouští? „Text jsme respektovali v celém jeho znění, i když jsme se nebránili práci s ním a našemu vlastnímu pojetí a výkladu," říká David Prachař. „Rytmus básně je velmi taneční, tancem jsme se nesnažili vyjádřit děj, spíše zachytit atmosféru a náladu díla," dodal Václav Kuneš.

Netradiční zpracování stěžejního díla tuzemského romantismu mělo na Nové scéně premiéru 19. března 2012.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy