Vyhrajte dvakrát dva lístky na koncert Iggyho Popa!

Kultura Kultura
14. 5. 2013 15:22
Kapela Stooges se na turné zastaví ve Frýdku-Místku
Foto: Profimedia.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na koncert Iggyho Popa, který se uskuteční 22. června ve Frýdku-Místku.

Soutěžit lze do čtvrtku 16. května do 11 hodin. Výherce budeme informovat mailem.

Iggy Pop oslavil neuvěřitelné šestašedesáté narozeniny  novým řadovým albem s kapelou Stooges. „Nedělal jsem to, abych vydělal peníze. Bylo s tím hodně práce, ale bral jsem to jako něco, co bychom měli udělat. Vždycky jsem chtěl mít kapelu, která nahrává desky a má koncerty," říká Iggy Pop k nahrávce Ready to Die.

Foto: Aktuálně.cz

Kapela už se připravuje na světové turné, které zahájí 8. června v Long Beach v Kalifornii. Koncert ve Frýdku-Místku bude jedinou zastávkou ve střední Evropě.

Nové album vychází šest let po předchozí řadové desce Weirdness a pro Stooges je celkem pátým studiovým počinem. Deska je výjimečná také tím, že jde o první autorskou spolupráci Iggyho Popa s kytaristou Jamesem Williamsonem od roku 1973, kdy spolu napsali jednu z nejslavnějších desek rockové historie - Raw Power. Williamson se do kapely vrátil v roce 2009 po úmrtí původního kytaristy Rona Ashetona. Šlo zároveň o jeho návrat k hudbě po více než 35 letech - od počátku 80. let se živil jako inženýr a veřejně nevystupoval. V roce 2009 odešel do předčasného důchodu a po letech se opět připojil ke Stooges.

„Všichni v kapele z toho měli strach, ale já jsem mu věřil od začátku. Nehraje úplně stejně, jako když mu bylo dvacet, ale já taky zpívám jinak. Více teď při hraní používá hlavu," říká Iggy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy