Vyhrajte dva lístky na koncert Emiky v Meetfactory!

Kultura Kultura
5. 6. 2013 21:20
Emika se vrací do Prahy 7. června. Můžete být u toho zdarma
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky pro dva na koncert britské zpěvačky a producentky Emiky v pražské Meetfactory v pátek 7. června.

Hrát lze do čtvrtku 6. června (do 11:00). Výherce budeme informovat mailem, bude mít zapsané dva lísky na guestlistu před koncertem.

Emika, nekonvenční britská zpěvačka a producentka českého původu Ema Jolly představí novou desku společně s Kvartetem Apollon a Michaelou Šrůmovou.

Čtěte také
Klubová scéna je sexistická, říká star s českými kořeny

Ema Jolly alias Emika se stala velkým objevem elektronické scény - poté co vydala debutové album Emika. Na něm překvapila novým, nekonvenčním zvukem elektronických podkresů a výrazným, jakoby zastřeným vokálem, který dodává její hudbě naléhavé hloubky. Styl její hudby nespecifikují ani weby, které si na škatulky potrpí, jako např. Myspace.

V každém případě Emika zaujala i legendární vydavatelství Ninja Tune, které ji tři dny po pražském koncertě vydává druhé album s názvem Dva. Na dlouho očekávaný koncert v MeetFactory si Emika přizvala jako hosty Kvarteto Apollon a sopranistku Michaelu Šrůmovou.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy