Vydejte se o svátcích na hory! Zalyžujte si v Itálii

Ilona Víchová
11. 12. 2012 14:07
Není nad pořádné lyžování o svátky. Kam se můžete vydat? Vyzkoušejte překrásné skiareály v Itálii.
Dolomity
Dolomity | Foto: Aktuálně.cz

Lyžování a vůbec zimní sporty patří k oblíbeným činnostem českého národa. Na svátky a na zimní dovolenou vyráží Češi nejen do rakouských Alp, ale užívají si hory i v Itálii. Podívejte se na pět nejoblíbenějších lyžařských oblastí, kde si krásně zalyžujete, provětráte snowboard a vyzkoušíte skialpinismus. Užijte si lyžování v Itálii.

Val Gardena - Gröden

Srdce zimního sportovce zaplesá, když dorazí do Grtödenského údolí, za jehož hlavní centrum lze považovat Wolkenstein, St. Christina nebo St. Ulrich. Italské Dolomity nabízí skvělé podmínky pro zimní lyžování. Velkolepé sjezdovky slibují opravdový zážitek, který podtrhují slunné dny. Lyžaři si vyzkouší nspříklad sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech - Gardenissima. Vybrat si, kromě Val Gardeny, v okolí můžete i střediska Alta Badia nebo Marmolada a Val di Fassa.  K dispozici je 18 kilometrů černých, 105 kilometrů červených a 5 kilometrů modrých sjezdovek. Středisko zvládá přepravit až 116 tisíc osob za hodinu. Kromě lyžování, nabízí střediska bruslení, jízdy na koni a jiné zajímavé zimní radovánky.

Foto: www.sxc.hu

Alta Badia

Alta Badia se nachází v srdci Dolomit. Lyžaři si užívají krásného počasí v nadmořské výšce 1350 až 2778 metrů. K dispozici jsou 3 kabinkové lanovky a dalších 5 vleků. Alta Badia se skládá z pěti oblastí, Colfosco, Corvara, La Villa, San Cassiano a Pedraces. Tyto oblasti jsou propojené lanovkami. Středisko Alta Badia myslí i na odpočinek, proto právě zde najdete obrovské množství hospod, barů a restaurací s místní kuchyní. Alta Badia nabízí více než 130 kilometrů udržovaných sjezdovek, které jsou převážně carvingové, ale také můžete vyzkoušet sjezdovku Světového poháru v obřím slalomu Gran Risa v La Ville. Lyžování všeobecně vyhovuje spíše začátečníkům a středně pokročilým lyžařům.

Passo Tonale

V nadmořské výšce 1200 až 3016 se nachází lyžařské středisko Passo Tonale. Ledovec ve výšce 3000 metrů slibuje celoroční lyžování. Hned u sjezdovek najdete ubytovací komplex s vysokou kapacitou. Pro lyžaře je připraveno 20 kilometrů modrých, 59 kilometrů červených a 21 kilometrů černých sjezdovek. Pro přepravu poslouží až 30 vleků, které se postarají o 44 tisíc osob za hodinu. Passo Tonale se dělí na pravou a levou lyžařskou část. Rychlosjezdaři si užijí trať Paradiso, která je 2,7 kilolmetrů dlouhá v převýšení 700 metrů.

Foto: Helmuth Rier

Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo nepatří k oblíbeným lyžařským střediskům, protože se za posledních let moc nezměnilo, ale i přesto mají někteří lyžaři tento skiareál velmi rádi, právě pro klidnou atmosféru. Celkem 15 kilometrů nabízí lyžování pro začátečníky a mírně pokročilé. Sjezdovky jsou přístupné z Cortiny velkokapacitními kabinovými lanovkami nebo skibusy. Návštěvníci nejraději lyžují pod vrcholem nebo v areálu Cristallo. Další výhodou sjezdovek je ochrana proti větru, o kterou se starají stromy. Pokud vám nevadí poněkud starší vybavení, budete se kochat typicky štědrým sluníčkem i v tomto lyžařském středisku.

Foto: Gletscherbahnen Sulden

Val de Fieme

Středisko Val die Fieme nabízí 5 lanovek a vleků. Tento skiareál milují hlavně běžkaři, kteří se mohou vyřádit na více než 127 kilometrech běžeckých tratí. Nejseverněji položená část sdružuje lyžařské oblasti Alpe di Luisia, Bellamonte, Passo Rolle, Lavaze, Alpe Cermis a Latemar Ski Center. Lyžařské centrum je idální pro rodiny s dětmi. Pro odvážlivce jsou připravené příkré sjezdovky Olympia a Alpe Cermis. Sjezdovky v Passo Rolle slibují dobré sněhové podmínky. Středisko se postará o 74 tisíc osob do hodiny. Dopraví je na sjezdovky, kde si mohou užít překrásného a přejícího počasí Dolomit.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy